Články

50 odstínu Paraphilias

Vítám vás u prvního dílu ze série 50 odstínů. Dnes se společně podíváme na základní parafílie, které si jednoduše definujeme.

Paraphilias (parafílie) jsou sexuální zájmy v objektech, situacích nebo jednotlivcích, které jsou atypické. Více by jsme se dozvěděli v knize Anil Aggrawal z roku 2009, kde sestavila seznam 547 termínů popisující parafilní sexuální zájmy. Společně se na pár z nich podíváme.


Acrotomophilia


známá také jako syndrom K. Parkera, ve kterém jednotlivec vyjadřuje silný sexuální zájem o amputace. Jedná se o protějšek apotemnofilie, sexuálního zájmu o to, že je jednotlivec amputovaný. Podle průzkumu je nejvíce populární je amputace jedné končetiny a to spíše nohy, jež zanechá pahýl.


Agalmatofilie


je parafílie zahrnujíc sexuální přitažlivost k sochám, panenkám, figurínám nebo jiným podobným objektům. Přitažlivost může zahrnovat touhu po skutečném pohlavním styku s objektem, fantazii sexuálního (nebo ne-sexuálního) setkání s animovaným nebo neživým. Zde bych řekla, že tímto typem parafílie trpí min. polovina mladé populace Japonska. Často souvisí s role-play a nehybností člověka.


Algolagnia 


je sexuální tendence, která je definována odvozováním sexuálního potěšení a stimulace z fyzické bolesti, často zahrnující erotogenní zónu. Také využívaná u praktik BDSM hrátek se zapojením pomůcek, jako je například ozubené kolečko(viz obrázek). Může také přejít až k nebezpečnému sadismu či masochismu.


Výkřik | 24.07 2019 Sdílet na facebooku Sdílet na twitteru