Články

Handpoke, aneb tetujeme bez strojku

V dnešní době docela rozšířený trend, kterým se mnozí krášlí a vytváří úžasná díla a jiní mrzačí. Ano je to relativně levná možnost tetování, ale stále je to tetovaní, jež zůstane trvale na našem těle a tak by si to měl každý dobře rozmyslet předtím, než zabodne jehlu. Mám tu pro vás par informací do začátku.

POMŮCKY a POTŘEBY - aneb - CO POTŘEBUJI K TETOVÁNÍ?
 1. Před tetováním místo oholíme - zamezíme tím nepříjemnostem čisté prostředí (bez prachu, omotané světlo či polštář folií, jakékoliv zamezení nečistot.)
 2. líh ve spreji na čištění pracovních ploch, jež je potřeba vždy pečlivě obetřít.
 3. desinfekce na kůži
 4. sterilní rukavice
 5. potravinovou fólii
 6. obtiskávací tekutinu
 7. termokopírovací papír k přenesení vzoru na kůži
 8. kalíšky na barvu čisté
 9. tetovací inkoust
 10. jehly

  Ultra jemné linky - 3RL, 5RL a flat jehly

  Tlustší - 7RL, 9RL, 11RL

  Tlusté - vše od 11RL výš

  Stíny dotem:

  5 a 7rl na jemnější tečky

  9 a 11rl na větší tečky, větší dle vkusu a plochy

  Stíny dynamikou:

  Stínování a blackwork menších ploch - do 11RS, magnumy /někdo s nimi tetuje, ale nedrží v jehličkách barva, protože jsou roztažené směrem od sebe, nedoporučuji/

  Stínování a blackwork větších ploch - od 11RS a 11magnum výš...)

 11. vazelínu (kokosový olej) k mazání tetovaných míst
 12. čistý kelímek na vazelínu (někomu stačí lžíce vazelíny na folii, ale nedoporučuji, lepí se na ní prach atd!) - na každého tetovaného odebereme sterilním nástrojem či rukavicí z větší nádoby takové množství, které bude pokrývat potřeby po celou dobu tetování - nenabíráme z velké nádoby! udržujeme čistotu!
 13. čisté ubrousky (kuchyňské jednorázové papírové utěrky, 3vrstvé)v
 14. antimikrobiální mýdlo - na umytí tetování po skončení práce (!!!)
 15. textilní lepící páska náplasťová (v každé lékárně ve špulce; hotové tetování namažeme antimikrobiální mastí, zakryjeme potr. folií a oblepíme důkladně kolem dokola - zamezte jakémukoliv přístupu vzduchu!!)
 16. antimikrobiální hojivá mast na poraněnou pokožku (nanášení po omytí a před zalepením, následná péče se provádí jemným mazáním hojícího se tetování; cicaplast baume B5 dražší a kvalitnější varianta, Bepanthen Plus levnější, stačí; vazelínové výrobky nedoporučuji, občas je tetování citlivější a mast může být "tvrdá")
Výkřik | 16.05.2017 21:23 Sdílet na facebooku Sdílet na twitteru