Jsem rád, že sis udělal čas na rozhovor, a tak bych se tě rád na úvod zeptal, jestli by ses mohl trochu představit lidem, kteří tě na Freak Night uvidí poprvé?

Ahoj, nejvíc mě lidi asi znají z kapely TransYnaptiC, co máme s bráchou, popřípadě jako resident Dj pražské akce Body Beat a Dj uskupení Fly High Tribe. 10 let jsem hrál na kytaru a komponoval skladby v deathmetalové kapele Clytor. Jsem znám též jako grafik, 3D grafik, dark art sculptor a kreslíř.

Jak vypadá tvůj běžný den, když jdeš zrovna hrát na nějakou akci, jako je třeba Body Beat?

Vesměs pokaždý stejně. Dostat tělo po pracovním týdnu do nějaký koukatelný fáze, zvolit si koncept/styl outfitu, kterýmu se pak přizpůsobí zbytek. Když se rozhodnu si na obličej nakreslit nějakej složitější paint, strávím jeho kresbou klidně i 4 hodiny (smích) . Pokud jsou novinky na elektro scéně hodné tance, tak si je připravím na večerní set.

Věnuješ se převážně Aggrotechu, ale často tě potkávám i na jinak žánrově orientovanýchakcích. Který z hudebních stylů je ti osobně nejblíž?

Já se nepovažuju převážně za aggrotecha. Řekněme, že mě baví tvrdá, našláplá undergroundová elektronika všeobecně. Stejně jako industrial/electro metal. Prostě žádný žužlání. Tím, že jsem kytarista a přes 10 let jsem hrál fakt tvrdej metal, to ve mně rezonuje i na elektro scéně. Nicméně mám celkem velký rozhled a omezovat se na jeden žánr by mi přišlo škoda.

Lai6 z vystoupení kapely TransYnaptiC
Lai6 z vystoupení kapely TransYnaptiC

Když nehraješ Aggrotech, co posloucháš za muziku? Posloucháš i kytary?

EBM, Industrial, cyber, DnB, psytrance, metal, deathmetal, Industrial Metal, synth-pop ale i techno techno. Prostě co je dobrý, to poslouchám (smích). Rozhodně mezi moje srdcovky patřej Front Line Assembly, Die Krupps, Turmion Katilot, Dimmu Borgir, Necrophagist, Benighted, Decapitated (hlavně z doby před jejich fatální nehodou v Rusku). Speciální slabost mám pro japonský kapely.

Co si myslíš o vývoji temné elektronické muziky od devadesátých let?

Myslím, že zajímavý přelom přišel po roce 2000, kdy se na scéně začaly objevovat pořádný aggrotechy, cyber-industriály a harshe. V tý době tu byla fakt hromada dobrejch elektro kapel. Hutnej sound a našláplý rytmy. Poslední dekádu nám ta výkonnost vývoje trochu kolísá, nicméně přes covid se probrala k životu spousta tahounů, tak uvidíme. Ještě se snad nechystáme všichni do elektro důchodu či křemíkovýho nebe.

Prozradil bys nám nějakou zajímavou historku z hraní nebo návštěvy nějaké párty?

Tím, jak vypadám, těch historek mám nekonečně, ale taková vděčná historka: Když jsem ještě hrál v Clytoru, tak už v tý době jsem nosil sukně. Měl jsem jednu vlastní výroby, rozparky po obou stranách až k pasu. Bylo jaro a my měly koncert, tak jsem si doma hodil kytaru na záda a vyrazil MHD na zkušebnu. Celou cestu si mě lidi prohlíželi víc, než jsem byl zvyklý. Přestup na Andělu, venku to samý. Když jsem nastoupil do druhé tramvaje, mi už ta pozornost byla opravdu nepříjemná, tak jsem se pro jistotu prohlídnul. Zjistil jsem, že doma jsem si kytarou celou sukni vytáhnul až nad prdel, takže jsem jel v silonkách a černejch tangách vystavenej přes půl Prahy.

Měl jsi někdy se svým vzhledem zásadnější problémy a donutil by tě někdo nějak změnit styl?

Pořád (smích). Dostal jsem boxerem, kopačku do tlamy, že jsem dva dny viděl každým okem jinak. Měl jsem šitou ruku, když mi nácek hodil do obličeje půllitr nebo vytrhaný dready. Bylo toho tolik, že už si to ani nepamatuju. Rozhodně by ze mě mohl kdokoliv duši vymlátit, ale to jak vypadám ze mě nevymlátí. Já se kvůli labilitě ostatních měnit nehodlám.

Blížíme se ke konci našeho rozhovoru. Mohl bys čtenářům prozradit čeho se od tebe mohou návštěvníci akce Freak Night dočkat?

Striptýzu, když budu v dobrý náladě (smích). Ne, tak krom novinek z EBM scény všeobecně, rozhodně to u čeho se neusíná. Našláplý aggrotechy už jsme zmiňovali. Rozhodně čekejte, že se pěkně rozhejbete.

Na závěr bych se tě chtěl zeptat, zda bys měl nějaký vzkaz pro naše čtenáře?

Že vás všechny miluju!

Lai6 v akci
Dj Lai6 v akci, © Tomáš Mičák

Přečíst si můžete i naše další rozhovory, například s účinkujícími naší nadcházející fetish párty Freak Show, jako jsou BDSM/goth modelka LilitheAlice, upíří královna Dark Ophelia či rigger George Rope.