Téma

Handpoke, aneb tetujeme bez strojku

V dnešní době rozšířený trend, kterým lze vytvořit permanentní krásu, ale i škodu. Pravdou je, že se jedná o jednu z těch levnějších možností tetovaní. Stále jde však o obrázek, jež zůstane trvale na našem těle. Před první tečkou by si tedy každý měl důkladně rozmyslet, zda-li to je dobrý nápad. Už jste si vlastní tetování pořádně promysleli? Dobrá, mám tu pro vás tedy pár informací do začátku.

Jak na to

Pokud tedy již máte připravený obrázek na termokopírovacím papíru, ze všeho nejdřív vydezinfikujte plochu, na které budete pracovat. Pokud si část těla chcete podepřít polštářem, tak jej omotejte potravinářskou fólií. Dále pečlivě oholte a vydezinfikujte kůži, na které bude tetování umístěné.

K dalším postupům si nasaďte sterilní rukavice. Plochu můžete teď natřít obtiskávacím roztokem, a obtisknut obrázek z papíru, nebo předkreslit vlastní přímo na kůži fixou (tomu se říká freehand). Pozor, pokud chcete tvořit nápisy, musíte je nakreslit převráceně zrcadlově.  

Dále si připravte vazelínu. Na každé tetování odeberte čistou lžičkou, jen tolik vazelíny, kolik bude během tetování potřeba. Nenabírejte z velké nádoby, udržujte čistotu!

Do kelímku na barvu nakapejte tetovací inkoust. Inkoust se nesmí po dokončení vrátit do lahvičky, je tedy lepší začít s trochou méně inkoustu, a popřípadě dokapat při tetování.

Vytáhněte jehlu z obalu, a tu držte jako tužku. Před první tečkou, kůži namažte troškou vazelíny či kokosového oleje. Dávejte si pozor abyste jehlu nezabodávali až moc hluboko. Je lepší před prvními pokusy na kůži, vyzkoušet tetovat třeba na pomeranči. Podle toho se naučíte, jak hluboko jehlu dát, aby se barva dostala pod kůži. Během tetování, papírovým ubrouskem a vazelínou čistěte plochu od inkoustu, aby byl vidět motiv. Nepoužívejte ale vazelíny příliš mnoho, aby se motiv nesmyl z kůže. 

Po dokončení, tetování opatrně vyčistěte antibakteriálním mýdlem (např. Protex) a opláchněte vodou, pokuste se smýt veškerý inkoust. Posléze místo namažte antimikrobiální mastí, zakryjte potravinářskou folií a oblepte důkladně kolem dokola tak, abyste zamezili jakémukoliv přístupu vzduchu.

Následná péče

Po sundání fólie, místo důkladně umyjte antibakteriálním mýdlem a teplou vodou. Potom tetovaní opláchněte studenou vodou, opatrně otřete ručníkem a pomažte hojivou mastí, nejlépe určenou k hojení tetování, ale stejně účinný je třeba Bepanthen.

Jehly

Pokud chcete ultra jemné linky, použijte 3RL, 5RL a flat jehly. Pro tlustší jsou vhodnější 7RL, 9RL, 11RL, a pro tlusté zase vše od 11RL výš. Co se týče stínování, pro jemnější tečkování lze použít 5 a 7RL, a pro větší tečky 9 a 11RL.

Pro stínování a blackwork menších ploch je dobré použít velikosti do 11RS, magnumy (někdo s nimi tetuje, ale pozor, jehličkách dlouho nevydrží barva, protože jsou roztažené směrem od sebe), a pro stínování a blackwork větších ploch velikosti od 11RS, 11magnum a výš. 

Klíčová slova: Téma

| 16. 05. 2017