foto: punkovyfotograf_

Ahoj Gabrielo, mohla by ses nám v krátkosti představit?

Ahoj! Moc mě těší. V krátkosti jsem fairy witch, která momentálně žije v Brně, studuj, pracuje a ve volných chvílích se jako modelka věnuje shibari a focení. Mezi moje další koníčky patří LARP, ze sportu plavání, občas se věnuji i focení z pohledu fotografa a miluju přírodu. 

Na Instagramu vystupuješ pod nickem kinky_gabriela, tak by mě zajímalo, jakým směrem se ubírá tvůj kink, jaké jsou tvoje záliby, co se týče kinky stuffu.

No, v BDSM komunitě se pohybuji něco málo přes rok, takže svoje kinks stále tak nějak objevuji. Vždycky jsem ale v intimním vztahu vyhledávala tzv. “tvrdší zacházení” a jsem ráda, že jsem svoje objevování nezabalila, když mi takový přístup moji minulí partneři neuměli dopřát.

Poslední dobou se mi hodně zalíbila tzv. “objektifikace”. Tuto zkušenost s objektifikací mám zatím jen ve vázání/shibari a byl to pro mě zatím asi nejsilnější psychický i fyzický zážitek v provazech. Obecně mám ráda rough play, breath play, spank, pet play a různé druhy role play. Ale ne vždy je na tyto věci nálada, proto občas dostane prostor i mé vanilkové já.

Kinky Gabriela rozhovor
Shibari a focení v přírodě, foto&rope: hannykarea

Je něco, co bys opravdu chtěla vyzkoušet, ale ještě nenadešel ten správný moment?

Myslím, že momentálně moje srdce a mysl po ničem konkrétním netouží. Vždy, když se mi naskytne příležitost zkusit něco nového, zajímavého a pro mě neznámého, a je to v rámci mých hranic a možností, jsem vždy pro to vyzkoušet. 

A naopak věc, která tě opravdu neláká?

Něco, co mě opravdu neláká, jsou needles, hook suspension a všechny kinks, které jsou spojeny s krví. Nesnáším dobře pohled na moji krev, mám strach i když jdu na odběr krve.

Kinky Gabriela rozhovor
Něžná víla Kinky Gabriela má i svojí demonickou tvář, foto: punkovyfotograf

Kromě jiného se věnuješ také focení jako modelka, co tě k tomu přivedlo?

Už tak nějak od mala jsem často byla jako „modelka“ před foťákem. Dlouho dobu mého dětství jsem se věnovala uměleckému sportu, konkrétně synchronizovanému plavání (akvabely), kde umělecký dojem je jedna z kategorií, která je zapojena do celkového hodnocení závodních sestav - choreografií.

Fotografové při závodě fotí momentky z jednotlivých sestav a mě vždycky potěšilo, když jsem měla hezkou fotku z vody v blyštivých plavkách a s krásným líčením. Takže už před nějakým časem jsem zjistila, že být před objektivem foťáku méně oblečená mi nevadí. K focení, kterému se věnuji teď, jsem se dostala skrz spolupráce s různými fotografy a riggery, které mi začaly přicházet do zpráv poté, co jsem si založila svůj kinky instagram profil. 

Máš nějaký oblíbený žánr fotografie, ve kterém se při pózování realizuješ a co je pro tebe no go?

Ano. Moc ráda mám focení venku, v přírodě. Různé něžné víly, tajemné rusalky a nymfy, temné čarodějky a obecně fantasy žánr, to je moje. Mám ráda, když má focení nějaké téma, když fotím nějaký konkrétní charakter, do kterého se během focení můžu vžít.

Úplně nejradši mám ale momentky z vázání. Když jsou na fotce zřetelně zachyceny emoce, které jsem v tu danou chvíli prožívala. Vyloženě asi nemám žádný žánr fotek, který by pro mě byl no go. Spíš to mám tak, že explicitnější věci fotím jen s lidmi, které hlouběji znám a důvěřuju jim.

Kinky Gabriela v Bad Reputation Studio
Kinky Gabriela v Bad Reputation Studio, foto&rope: Markýz Bláža

Jakou máš zkušenost s reakcemi svého okolí na tvé aktivity nebo vizáž?
Asi záleží, jak široké okolí myslíte. Ale myslím, že můžu říct, že mám spíše dobrou zkušenost. Zatím jsem se nesetkala s vyloženě negativními reakcemi na to, co dělám, jak vypadám nebo jak se oblékám. Moji přátelé mě berou takovou jaká jsem a některým z nich se to dokonce zalíbilo natolik, že shibari zkusili na vlastní kůži.

Můj přítel je milující partner, který všechny mé rozhodnutí respektuje a podporuje mě ve všem, co dělám. Moje rodina respektuje, jaké mám koníčky, ale spíše to ignorují a dělají, že o tom neví. V širším okolí se občas setkám s nechápavými pohledy, ale nikdo nikdy nerozebíral, co dělám nebo jak se oblékám.

Kinky Gabriela v Bad Reputation Studio
„Mám ráda, když se provazy zaryjí hluboko do mé kůže“, foto&rope: Markýz Bláža

Tvé shibari fotky v závěsech jsou opravdu působivé, co se týče náročnosti pro tebe jako modelku. Jaká je tvoje motivace při vázání takových závěsů a jaké jsou při tom procesu tvoje pocity?

Děkuji:)) Mojí motivací je asi překonávání mých fyzických a psychických hranic. Za dobu, co se pohybuji v shibari a BDSM komunitě, vidím na sobě obrovský progres v oblasti komunikace, myšlení a vyrovnávání se s různými problémy v mém životě.

Nad různými věcmi teď přemýšlím absolutně jinak než třeba před rokem a jsem moc zvědavá jaký progres udělám například za další rok. A další věc je, že mě to prostě baví. Mám ráda ten fyzický kontakt s riggerem/riggerkou. To napětí, co přijde dál, jaký bude další úvaz. Co se mnou ten člověk, kterému jsem se plně odevzdala, udělá. Mám ráda, když se provazy zaryjí hluboko do mé kůže, že další týden mám z toho rope marks. Pocitů prožívám během vázání mnoho. Někdy je ani nedokážu všechny zpracovat a postřehnout.    

Vnímáš mezi riggery konkurenci?

Ano. Myslím, že k tomu není potřeba nic víc psát.

Kinky Gabriela v Bad Reputation Studiu
Kinky Gabriela v Bad Reputation Studiu, foto&rope: Markýz Bláža

Je něco, co bys chtěla vzkázat lidem, kteří váhají, zda se mají do provazů pustit, ať už jako vázající či vázaní?

Běž do toho! Neváhej! Stojí to za to:)

Pro vázající: choď na workshopy, nauč se základy, zdokonaluj se, choď na rope jamy, prezentuj svoji práci, komunikuj s modelem/modelkou a užij si to!

Pro vázané: prověř si riggera/riggerku, který/á ti nabídl/a spolupráci. Třeba u jiných jeho modelů/modelek); oslov riggera/riggerku, se kterým bys chtěl/a vázat; choď na rope jamy, komunikuj o svých hranicích, pocitech a potřebách s riggerem/riggerkou a užij si to!

Shibari může být plné úžasných zážitků a prožitků, když jej děláš se správnými lidmi, kterým důvěřuješ.

Děkuji Gabrielo za tvou otevřenost a těšíme se na tebe na Freak Show!

Freak Show 2023 se blíží!

I tento rok se bude brněnská Melodka lesknout latexem a ve vzduchu bude cítit žhavá nestoudnost. Čekají vás nevázané shibari vystoupení, neo-burlesque show i tradiční BDSM koutek pro všechny, kteří rádi zlobí.

O vaše uši se postará bohatý zástup DJs, kteří budou z repráků valit rytmy dark electra, dance, rave i syrového industrialu. Rozhodně je na co se těšit!

Freak Show - Friday | Brno 2023

Označ se na stránce události Freak Show - Friday | Brno 2023 nebo sleduj obscurefreaks.cz a buď v obraze o všech novinkách!

Přímo z brněnského shibari studia Bad Reputation k nám na pódium Freak Show dorazí také Alex in Ropes. Za mixážním pultem se zase objeví svěží Djka Klorox.

Některé vystupující můžeš znát také ze starších ročníků nebo našich rozhovorů. Třeba spankera a riggera Frydazze nebo DJe IceDoll, který to roztočí na after party.