Jako první byla velmi nadějná česká kapela Výsměch, kterou jsem viděl asi po třetí v řadě ale přesto jsem byl z nich stále stejně unešen ačkoliv ten koncert byl asi nejslabší, co se týče jejich nazvučení, za což samozřejmě nemohli.

Následovali němečtí Golden Apes, kteří očekávaně vyplnili klub a očividně si pobyt v čr užívali. Jejich zpěvák mi při krátkém pokecu v backstagi sdělil, že hrávali s XIII. stoletím a kdyby prý uměli němci vyslovit jejich jméno, zajisté by dnes byli v německu také oblíbenou kapelou.

Hvězdnou formací, nebo spíše duo, abych byl přesnější, byli She Past Away, kteří temně rozduněli klub tak, že ani po jejich odchodu nebyl prostor pod podiem prazdný. Pokud jste někdy viděli archivní záběry z britských gotických klubů z osmdesátek, tak nemusím popisovat atmosféru, kterou vytvořili návštěvníci, stále nenasyceni temnou hudbou a tak se z prostoru pod podiem stal na necelé 2 hodiny taneční parket, za který by se snad nestyděl ani legendární klub Batcave.

She Past Away - Kasvetli Kutlama

Na závěr chci říct. Že až na nepříjemnost s obsluhou, která si očividně chtěla zkrátit směnu, když neustále snižovali dobu, po kterou bude klub otevřen se jednalo o velmi příjemný večer, za kterým si u mne organizátoři CDY neskutečně šplhli. Jak kapelami které byly pozvány, tak kvalitním výběrem klubu, jímž byl Eleven, což je podle mého názoru nejlepší klub ve městě, jehož jedinným nedostatkem je absence Abisthe na baru.