Téma

Urbex a jak na něj?

Každá krajina má své mrtvé body, které jsou už dávno za zenitem a člověk by tam očekával spíš demoliční kouli, než kulturní zážitek. Opak je však skutečností, urbex je čím dál populárnější a to po celém světě.

Ahoj,

jmenuji se Daniel a jsem studentem střední školy v Plzni. Fotografování, ale i střih a videotvorba mě lákala už od ranného dětství. Není to zase tak dávno, kdy jsem narazil na komunitu lidí, kteří se zabývají tzv. „urbexem“ a moc se mi jejich tvorba zalíbila. Rozhodl jsem se proto začít také fotografovat opuštěné industriálky, vilky a domy. Říkáte si, že Vás to také láká a bojíte se začít? Co k tomu potřebujete?

Nemusíte mít kdovíjaký talent nebo fotografické vybavení. Já sám jsem začínal pouze s mobilním telefonem a hodně mých fotek z něj i pochází. Mnozí z Vás se jistě bojí, že by dělali něco nezákonného a tak se svému potenciálnímu koníčku raději vyhnou. Domnívám se však, že bez této odvahy by tak parádní snímky nevznikaly a opuštěná místa by nebyla nikým zdokumentována. Někdo hledá chvilkový únik z reality, někdo zase adrenalinové vzrušení. Já osobně miluji industriální architekturu a zkrátka opuštěné budovy na Vás dýchnou něčím neobyčejným. Musíte si však dát pozor, kam šlapete a pořádně se vybavit. Aby výprava neskončila spíše neúspěchem, a to roztrženou novou bundou nebo natrhlým obočím. Osobně jsem ještě tolik míst neobjel, ale v budoucnu se to chystám napravit. Pokud chcete začít s urbexem, začněte hledat objekty ve Vašem okolí, jistě nějaké najdete.

Urbex Pilsen | Opuštěné sanatorium
Klíčová slova: Téma Gravenight

| 12. 04. 2018