Reportáž

Vrchol festivalu Colours of Ostrava: The Cure

Od založení britské kapely The Cure se sestava častokrát změnila. Se svým výrazným make-upem a černými vlasy se stal Robert Smith ikonou kapely, které je součástí již od samotného vzniku. Za tu dobu se jejich hity stali světově známými. Proto není divu, že právě The Cure se stali headlinery největšího ostravského festivalu Colours of Ostrava a také jeho nejdražší položkou za uplynulá léta.

Festival Colours of Ostrava otřásl celou českou hudební scénou po oznámení hlavního vystupujícího The Cure, kteří v česku zahráli po 3 letech.


The Cure se drží více než čtyři desítky let, i přes často měnící se obsazení kapely. Hlavní pozornost je ovšem zaměřena na frontmana Roberta Smithe. Kapela jako taková už několik let své obsazení nemění a v současné době v její sestavě hrají Reeves Gabrels (kytara), Simon Gallup (baskytara), Jason Cooper (bicí), Roger O'Donnell (klávesy) a samozřejmě Robert Smith.  


Skvělý dvouapůlhodinový koncert plný emocí ukázal publiku pravou tvář The Cure, a to že je opravdu hrát baví. Je vidět, že Robert Smith si vystupování na pódiu opravdu užívá, a tak jsme mohli vidět opravdu energický výkon. K závěru koncertu frontman vyrazil na molo pouze s mikrofonem, kam nikdo z kapely po celý koncert předtím nezavítal. Bylo tak zde jasně znát, že to bylo cílené a vše směřovalo k tomuto okamžiku, kde jsme mohli pocítit, že chemie s publikem opravdu funguje.


Publikum si ovšem naplno získala kapela hitem Friday I'm in love, na který si zatančili jak běžní návštěvníci festivalu, tak i zarytí fanoušci. Skupina se následně rozloučila s publikem písní Boys Don't Cry


Celý dojem z koncertu bohužel kazilo částečně osazenstvo publika. Zde jsme mohli jasně vidět rozdíly mezi opravdovými fanoušky a pouhými návštěvníky akce. Nicméně na celý festival se díky tomuto koncertu bude vzpomínat jako jeden z vydařenějších ročníků.
The Cure - Lullaby Colours of Ostrava 2019 
Klíčová slova: Reportáž Gravenight Dark

Fotografie redaktora Daniel Dobrý | 23. 07. 2019