Festival Colours of Ostrava otřásl celou českou hudební scénou po oznámení hlavního vystupujícího The Cure, kteří v česku zahráli po 3 letech.


The Cure se drží více než čtyři desítky let, i přes často měnící se obsazení kapely. Hlavní pozornost je ovšem zaměřena na frontmana Roberta Smithe. Kapela jako taková už několik let své obsazení nemění a v současné době v její sestavě hrají Reeves Gabrels (kytara), Simon Gallup (baskytara), Jason Cooper (bicí), Roger O'Donnell (klávesy) a samozřejmě Robert Smith.  


Skvělý dvouapůlhodinový koncert plný emocí ukázal publiku pravou tvář The Cure, a to že je opravdu hrát baví. Je vidět, že Robert Smith si vystupování na pódiu opravdu užívá, a tak jsme mohli vidět opravdu energický výkon. K závěru koncertu frontman vyrazil na molo pouze s mikrofonem, kam nikdo z kapely po celý koncert předtím nezavítal. Bylo tak zde jasně znát, že to bylo cílené a vše směřovalo k tomuto okamžiku, kde jsme mohli pocítit, že chemie s publikem opravdu funguje.


Publikum si ovšem naplno získala kapela hitem Friday I'm in love, na který si zatančili jak běžní návštěvníci festivalu, tak i zarytí fanoušci. Skupina se následně rozloučila s publikem písní Boys Don't Cry


Celý dojem z koncertu bohužel kazilo částečně osazenstvo publika. Zde jsme mohli jasně vidět rozdíly mezi opravdovými fanoušky a pouhými návštěvníky akce. Nicméně na celý festival se díky tomuto koncertu bude vzpomínat jako jeden z vydařenějších ročníků.
The Cure - Lullaby Colours of Ostrava 2019