Něco málo o BDSM

Dominant

Dominantní lidé preferují rozhodovat o věcech a sami bývají ve vůdčí pozici. Některým dominantnějším jedincům vyhovuje, když je jejich partner poslouchá na slovo, jiným se pro změnu líbí, když se jejich partner chová neposlušně. Někteří jsou dominantní pouze v ložnici, zatímco jiní jsou s určitými limity dominantní i během každodenního života.

Submissive

Submisivní lidé rádi poslouchají příkazy. Někteří mají rádi, když se mohou partnerovi podřídit, jiní se zase raději partnerovi snaží vzpírat. Někteří jsou submisivní pouze v ložnici, jiní jsou submisivní i v běžném životě. Na rozdíl od bottom role vyhledávají submisivní typy protějšek, který za ně rozhoduje o tom, co se stane a přebírá za to odpovědnost s tím spojenou.

Sadist

Sadisté si užívají způsobování určitého typu bolesti svým partnerům, většinou je tomu tak v sexuálním kontextu. Sadisty uspokojuje vidět utrpení a bolest druhých/svého protějšku.

Masochist

Masochisté se rádi vystavují bolesti od svého partnera (případně i partnerů), a to obvykle v sexuálním kontextu. Snaží se o uspokojení, nehledě na práh bolesti. Jde čistě o schopnost užívat si, nebo se nechat vzrušit díky určité úrovni bolesti.

Polygamist

Polygamisté se nutně neomezují pouze na jednoho sexuálního partnera. Tito lidé mohou mít více vztahů najednou, bez ohledu na to, zda budou v jednom stálém vztahu a budou vídat jiné partnery jen sexuálně, nebo budou mít více plnohodnotných vztahů. Většinou budují rozlehlé konstrukce partnerských vztahů na různých úrovních.

Exhibitionist

Exhibicionisti cítí potřebu vystavovat části těla jiným lidem za cílem získání výstřední přízně obvykle alespoň z části se sexuálním podtextem. Definice se liší s ohledem na to, zda by ti, kterým se to ukazuje, měli takové setkání hledat, či nikoli. Tito lidé se mohou například oblékat do sexuálně vyzývavého oblečení, ale i zveřejňovat nadměrné množství svých fotografií na sociálních médiích.

Daddy/Mommy

Daddies/Mommies přebírají ve vztahu roli opatrovníka, jsou a představují dominantní postavy ve vztahu. Tito lidé dominují svým malým protějškům se železnou pěstí v sametové rukavici. Navenek jsou velmi láskyplní, zatímco uvnitř jsou stejně tvrdí jako ostatní dominantní lidé. Používají spíše jemné psychologické mechanismy než hrubou sílu a formou výchovy učí své protějšky k poslušnosti.

Boy/Girl

Boys/Girls jsou submisivní lidé, kteří míchají dětskou nevinnost s nemravnou sexuální zvědavostí. Touží po dominantním a milujícím protějšku, který hraje v jejich životě vůdčí, téměř rodičovskou roli. I když vyžadují, aby byli ovládání jemnějším přístupem než většina ostatních submisivů. Jejich podřízenost může být mnohem hlubší.

Hunter

Hunters patří do kategorie petplay. Tito lidé jsou zaměřeni především na své přirozené instinkty a baví je projevovat a pouštět ven své vnitřní zvíře - při sexu i mimo něj. V rámci této role se člověk nachvili stane dravou šelmou, která se snaží ulovit svou kořist.

Prey

Prey je v kategorii petplay. Klíčovou roli pro ně hraje to, že partnerovi ukazují své syrové, emocionální sexuální pocity během hry. V rámci této role se člověk na chvíli může stane stát vyděšeným zvířátkem, které se snaží uniknout svému predátorovi.

Petplayer

Petplay je jednou z variant role play hrátek, v níž se člověk převtěluje do role zvířete. Vždy záleží na tom, zda partnery vzrušuje samotná hra nebo možnost ponížení jednoho z partnerů do role zvířete. V rámci toho vytvoření stejného hlubokého emocionálního spojení, ať už se jedná o majitele a mazlíčka nebo lovce a jeho kořist.

Slave

Slaves předávají kompletní kontrolu a odpovědnost za svůj život svému partnerovi. Jdou o krok dále než submisivní v tom smyslu, že jejich oddanost je k dispozici neustále ve všech aspektech jejich života.

Master

Masters mají úplnou kontrolu nad životem svého otroka nebo skupiny otroků a nad všemi povinnostmi, které s tím souvisejí. Jdou ještě o krok dál než dominantní lidé. Tito lidé mají vůdčí roli nad otrokem nebo otroky neustále, a to i v běžném životě.

Switch

Switch je osoba, která mění své role. Někdy bývá podřízenou, jindy nadřízenou. To, jakou roli zrovna zaujme, může záležet třeba na momentálním citovém rozpoložení. Jsou chvíle, kdy chcete být v ložnici dominantnější vůči partnerovi nebo po něm chcete, aby vyplnil nějaké vaše přání, ale na druhou stranu vás občas vzrušuje i to, když iniciativu převezme váš partner a dělá to samé on vám.

Monogamist

Monogamisté upřednostňují jednoho partnera. Preferují ho jak v sexu, tak v partnerském životě. Váží se hlavně na jednu osobu a snaží se udržovat si jeden stabilní vztah.

Experimentator

Experimentátoři chtějí mít vše vyzkoušené. Otevřená mysl a nenasytná zvědavost jsou jejich klíčovými rysy, a jen zřídka si vytváří názor dříve než nashromáždí zkušenosti z první ruky. Často mají spoustu fantazií a budou se aktivně snažit je vyzkoušet.

Vanilla

Vanilla je označení pro sexuální chování, které je považováno za běžné a obvyklé. Tito lidé nevyhledávají ani neprovozují netradiční praktiky během sexu a neobsahují praktiky fetišismu.

Ageplayer

Ageplayers si rádi hrají s věkem. Obvykle předstírají mnohem mladší nebo starší věk, než ve skutečnosti mají. S tím jsou většinou spojené různé atributy a změny v chování, které obohacují a pomáhají kontextu a věkové roli.