Mezi českými gotiky, nedávno způsobilo povyk oznámení o vystoupení The Cure na Ostravském letním festivalu Colours of Ostrava a my se na to dneska podíváme spolu zblízka.

Nejdříve však něco o The Cure. Kapela vznikla roku 1976 v britském městečku Crawley pod taktovkou tehdy sedmnáctiletého Roberta Smitha, kterého lze určitě považovat za jednoho z otců gotiky.

Název kapely v jejích začátcích byl Easy Cure, název „The Cure“ jak ho známe dnes, vznikl až v roce 1978.
Mezi největší hity kapely patřili určitě „Just Like Heaven“, „Lovesong“ a „Friday I'm in Love“. No a co The Cure a Česká republika?
Svůj první koncert tady odehráli v roce 1990 v Praze, během let následovalo ještě dalších 5 koncertů u nás, poslední se odehrál opět v Praze v roce 2016 v O2 aréně.No a teď nás v létě 2019 čeká jejich velkolepý návrat, ovšem nepůjde o jejich samostatný koncert, nýbrž jak už jsme zmínili, kapela vystoupí v rámci festivalu Colours of Ostrava.

Já osobně, to nepovažuji za moc šťastnou volbu, a když už se má jednat o turné po letních festivalech bych The Cure "nacpala" spíš třeba na Rock for People. Nebudu tady hanit festival Colours, ani rozhodnutí The Cure o vystoupení. Na to si utvořte názor, každý sám a tak se taky i rozhodněte, zda podpoříte festival a The Cure svou návštěvou (kreditní kartou) či nikoliv. Já osobně se řadím k těm, co si návštěvu odpustí, nechci finančně podporovat tenhle festival, z důvodu, ať už politických, komerčních a mnoha dalších. Samozřejmě se nezúčastním i z toho důvodu, že nechci umřít, v tom nelidském horku co v létě je v oblasti Dolních Vítkovic, mezi masou normálních lidí, se znalostí The Cure od „Friday“ až po „I'm in Love“ to by nebyla smrt jakou si představuji.

Za ty co se rozhodnou jít, doufám, že se letos opět dočkáme i jednodenních vstupenek, abyste nemuseli milí netopýrci, přispět kvůli jedné kapele částkou za celý festival.

The Cure - A Forest | Praha 2016