Informací o této české rodačce  žijící v Londýně je ve vodách internetu asi jako šafránu. Tato absolventka herectví na Pražské konzervatoři se nedlouho po zkouškách odstěhovala do Londýna, kde začala psát a skládat svým osobitým a neotřelým způsobem. První stopy její tvorby se dají vypátrat k létu roku 2019, ale pozornost na sebe strhává až nyní díky videoklipu k písni ">Somewhat Sideways vydaném na konci minulého roku, který natočila po návratu do rodné kotliny.

Co se její další tvorby týče, jsme odkázání na prozatím skromnou sbírku čtyř písní na jejím bandcampovém profilu a youtube channelu, kde nalezneme navíc například její cover písně Country Road z filmového zpracovaní manga komixu Mimi wo Sumaseba (Šepot srdce) z roku 1995, který zpívá japonsky. Na to lze snad říci jen - WOW!

Z její dosavadní tvorby napovídající širokou škálu inspirací vyzařuje velký potenciál. Spojení klasických a futuristických prvků a symbolický expresionismus ve klipech spolu s propracovanou dynamikou hudební atmosféry prozrazují svéráznou tvůrčí povahu této mladé umělkyně.  Svéráznost vkládá i do svého výstupu a zpěvu, který verbální sdělení posouvá daleko do éterických sfér.

Doposud si jejího potenciálu povšiml multižánrový hudební časopis Fullmoonzine a Radio Wave v pořadu Startér, který se zaměřuje hledání nových talentů. Josefina Dusk je příslibem svěžího, živelného a neméně niterného dark popu, jehož experimentální transcendentnost stojí v opozici všem tvrzením, že v hudbě již bylo vše napsáno a slyšeno.Josefina Dusk - Somewhat Sideways