Už od května předvádí pražský Tančící dům pěkně divoký taneček. Místní galerie tehdy totiž zahájila výstavu s názvem Praha dekadentní, která odhaluje pikantnější stránky historie naší stověžaté matky měst.

CO JE K VIDĚNÍ?

Expozice je rozčleněná na více částí a každá je označena jedním písmenem abecedy a každá se věnuje specifickému tématu. O historie hříchu v Praze se tak dozvíš prakticky vše, pěkně popořádku od A až po Ž. Díky dobovým fotografiím, sbírkám časopisů a plakátů a dalším exponátům budeš moci například nahlédnout do světa prostitutek a veřejných domů první republiky.

Plakát pro výstavu Praha dekadentní (zdroj: galerietancicidum.cz)

Uvidíš také čím se dámy uspokojovaly v Československu a jaké časopisy před nimi schovávali jejich manželé. Nechybí ani část věnující se životu pražské queer komunity v průběhu dějin. Nebo je libo poznat tvrdé porno 70. a 80. let tehdy zakázané komunistickým režimem? Proč ne, tato výstava se nebojí ničeho! Právě kvůli explicitnímu obsahu je vstup však možný jen plnoletým.

CO KDYŽ TO PŘES LÉTO NESTÍHÁM?

To vůbec nevadí! Praha dekadentní potrvá až do 31. března 2022, ale přesto nedoporučujeme příliš váhat. Víme přece, jak to bylo s galeriemi a divadly přes zimu. Takže pokud jsme tě dostatečně navnadili, pod článkem najdeš užitečné odkazy, kde se dozvíš o Praze dekadentní bližší informace.

Oficiální stránky galerie

Ticketportal kde splašíš lupeny.