1. Jak vás napadlo založit zrovna steampunkovou kapelu?

Mors: S myšlenkou založení tohoto projektu ve skutečnosti přišla naše zpěvačka přezdívaná Zlyhad, která se steampunku věnuje již několik let. Přišla totiž na to, že se u nás tomuto stylu v hudbě nikdo nevěnuje a tak oslovila mě (Morse). Potom už jsme jen oslovili pár skvělých hudebníků o kterých víme, že jsou talentovaní a schopní a bylo vymalováno.2. Jak byste charakterizovali svůj styl hudby?

Mors: Chtěli jsme do tohoto žánru přinést něco nového a neznámého i na světové steampunkové scéně. V naší tvorbě tak lze najít prvky klasické viktoriánské hudby, dark kabaretu a electroswingu s rockovou kytarou a jazz-funky bicími.3. Představíte nám prosím členy kapely a jejich působení v ní?

Mors: Všichni členové jsou ostřílení hudebníci. Mikrofon zpravidla drží naše zpěvačka Martina “Zlyhad" Bellovičová, která je zároveň naše zdařilá textařka. Za bicími najdete známého brněnského multiinstrumentalistu Jana “Shannyho” Fňukala. Baskytaru drží další z brněnských kapacit a to Michal Jílek. Náš nejmladší člen Tomáš Ševčovič známý jako Palma se zhostil kytary a doprovodných zpěvů. Na piano u nás hraji já, David “Mors” Richter a s Palmou skládáme hudbu k našim písním.4. Od čeho se odvozuje název vaší kapely Clockwork Animals?

Palma: Je to jednoduché. ,,Clockwork" znamená v češtině ,,mechanismus" jelikož základní technologie ve steampunkovém světě jsou založeny na páře nebo nějakém pohybovém zařízení. No a ,,Animals" neboli ,,zvířata" - to jsme my. Každý z členů má svého zvířecího patrona, který vystihuje jeho povahu. 5. A prozradíte nám jaká zvířata máte tedy v kapele?

Palma: Zlého hada nečekaně reprezentuje had! Shanny je naše nohoruká chobotnice s cylindrem. Michal je náš usměvavý lenochod. Já jsem orel, a když je místo, tak poletuji po celém pódiu i pod ním. A tady Mors je netopýr, protože je aktivní především v noci.6. Morsi o tobě jsem slyšel zajímavou historku jak ses k Clockwork Animals přidal. Myslíš že by ses mohl o ní podělit se čtenáři?

Mors: Samozřejmě (smích). Je to podle mého dost vtipná historka. Bylo to tak, že jsem se jednou probudil (...) najednou zjistil, že mě Zlyhad přidala do jakési skupiny plné hudebníků. Po kratším bloumání jsem zjistil, že to je skupina určená pro hledání členů do první české steampunkové kapely. Většina z nich tam vypisovala, že by rádi hráli ale že na to nemají čas nebo že jsou mimo ČR a tak dále. Zlyhad je pak komentem zpravidla častoval něčím jako ,,Když nemáš čas tak sem nepiš”. No co si myslíte, že mě napadlo jako první? Samozřejmě ji zkusit pořádně vytrollit (smích). Napsal jsem něco ve stylu, že budu jejich velký fanda a že je rád podpořím jako externista ale že nemám absolutně na podobné aktivity čas. Čekal jsem nějaký vtipný koment a byl připraven na chystaný komentář zaútočit pro pobavení všech přítomných. Ten se však neudál. Místo toho mě Zlyhad poprosila zda bych si ten čas neudělal a tadá. už jsme spolu byli u piana a zkoušeli. Ze začátku jsem si myslel, že mě z kapely brzy vyhodí ale po pár měsících jsem si tento projekt tak zamiloval, že už ani nemám chuť hrát jinde. Teď si nedovedu svůj život bez této skvělé bandy a našich písní ani představit.7. Palmo u tebe by se našla nějaká historka o kterou by si se mohl se čtenáři podělit? 

Palma: No největší zážitek a vtipnou historku máme z našeho koncertu v Německu, kde se konal steampunkový festival v Míšni. Pěkně jsme si dohráli a sbalili si všechny věci do auta. Najednou začala průtrž mračen a obrovský déšť, který postupně přecházel ve vichřici. Naprosto bezmocní, jsme se snažili držet jeden stan s velice lehkou konstrukcí za tyčky, aby neodletěl. Tyčky se nám začali rozpadat, střecha se začala trhat, ale pořád, na kost promočení, jsme dokázali stan udržet a věci cizích kapel pod stanem zůstaly suché. Pak začaly padat kroupy, které mě bily tvrdě do hlavy, tak jsme to nedokázali už déle držet a stan se rozpadl a uletěl. Což zároveň se převrhla všechna voda z plachty a nalila se někomu z jiné kapely do kláves. Utíkali jsme se někam schovat a zjistili jsme, že všechny ostatní kapely stojí v suchu, nepromočení a spokojení. To se ale rychle změnilo, jak jsem jim vysvětlil situaci s jejich klávesami, pro které hned utíkali.

To ale není vše, my čtyři vodníci jsme raději už šli na motel a poprosili domácí, ať nám hodí věci do sušičky, protože jsme nic jiné neměli. Jakmile se za podezřele krátkou dobu s prádelním košem vysušeného prádla vrátila, tak jsme zjistili, že tam hodila všechno najednou. Všechny barvy se smíchaly, bílé košile jsme měli batikované, Morsův 150 let starý frak se rozpadnul na nitky a zbytek vypadal jak vyzvracený.

Pointu přátele nečekejte, možná jen to, že jsme se snažili ostatním pomoci a sami jsme za to draze zaplatili. Nakonec nám volala organizátorka, že se festival ruší, protože se zvukaři odpálili všechny odposlechy a ostatní kapely bez toho hrát nechtějí. Řekl jsem jí, že my jsme sem nejeli takovou dálku jen proto, aby jsme se vrátili zpět a dostal jsem nápad. Šli jsme hrát ještě jednou a bez odposlechů. Proto jsme si museli stoupnout pod pódium aby jsme se slyšeli a naším vystoupením stejně tak, jak festival začal, tak i skončil.8. Přemýšlíte o vydání nějakého singlu případně alba?

Palma: Ano, momentálně se chystáme na nahrávání našeho prvního alba. Dvě písničky už máme z minula, ty se lehce upraví a zbytek budeme ještě nahrávat. Určitě v roce 2020 se máte na co těšit!9. Kde si vás tento rok můžeme například poslechnout?

Palma: Nejbližší koncert nás čeká v Českých Budějovicích a dalších soukromých akcích. Bohužel momentálně nemáme v brzkém výhledu koncert, kam se může veřejnost podívat. Ale určitě se něco po novém roce najde, nebojte.10. Na závěr nám prozraďte nějaké vaše nejbližší plány které s Clockwork Animals máte.

Mors: Máme v plánu složit speciálním písničku o našem rodném městě (Brno) a dát tak hold našemu původu, uvidíme jak to dopadne. Dále jak Palma zmiňoval, nahrát naše celé album a v ruku v ruce s tím i nějaký videoklip. Taktéž samozřejmě hrát jen do té doby, dokud nám neodpadnou všechny kolečka.