Někteří lidé si v sobě nosí věčné vnitřní dítě, jiní překypují silnými rodičovskými tendencemi, které nemohou či nechtějí z různých důvodů uspokojit skrze vlastního potomka. Když se dva takoví lidé naleznou, mohou společně stvořit neobyčejný vztah, ve kterém mohou naplnit své potřeby. Dnes společně prolomíme tabu o tom, co je „Daddy dom/little girl“, zkráceně jen DDLG.

Co je „Daddy dom/little girl“?

Ve vztahu DDLG muž představuje dominantního starostlivého partnera (otce) a „little girl“ představuje mladší submisivní pozornost a péči vyžadující partnerka (malá holčička). Jde o partnerský vztah, kdy žena zastává roli dítěte (plně si však uvědomuje, že je dospělá) a muž roli rodiče, který se o svou partnerku stará, učí jí, hraje si s ní a v případě, že zlobí či nedodržuje daná pravidla, stanovuje formu trestu. Často se jedná jak o zákazy, tak o spanking, který má však předem stanovené hranice.

Další variantou takového vztahu je MDLB („Mommy dom/Little boy“), kde naopak rodičovskou figuru zastává žena a jejího mladšího (ne nutně věkově) partnera zde představuje muž. V tomto typu vztahu existují i varianty DDLB („Daddy dom, little boy“) a MDLG („Mommy dom, little girl“), podle preferencí páru. Jak v případě role „little girl“, tak v případě role „little boy“ se jedná o dospělé jedince, kteří obvykle pracují, podílí se na rozhodování o chodu domácnosti a mají vlastní přátele, kteří o jejich stylu života v partnerství nemusí vědět.

Daddy dom/little girl
DDLG je mimo jiné o prožívání své role

S čím bychom si DDLG neměli plést?

Občas můžeme setkat s mylnými názory lidí, kteří do tohoto „světa“ nemají vhled. Mohou například tvrdit, že se jedná o incest nebo o pedofilii. Pedofilie ani incest však nemá s partnerským vztahem ve stylu DDLG nic společného. DDLG (případně MDLG apod.) je forma fungujícího partnerství, které stojí na dobrovolnosti. Vyžaduje vzájemné sladění zájmů a stanovení hranic mezi dvěma dospělými partnery.

Zároveň vztah DDLG není o tom, že žena oslovuje svého partnera „Daddy“. Jde o hlubší vztah, kdy si žena užívá roli dítěte a muž roli rodiče (v případě MDLG obráceně). Tento vztah poté překračuje i do jiných sfér partnerství. V závislosti na preferencích a domluvě páru, nemusí vůbec DDLG zasahovat do jejich sexuálního života. Ten mohou prožívat jako kterýkoliv běžný pár a pro DDLG role-play mohou mít předem vyhraněnou část dne.

Daddy dom/little girl
Ve vztahu DDLG se nejedná ani o incest, ani pedofilii

„Daddy dom/little girl“ v běžném životě

Existují dva typy „little girls“ („little boys“). Ti, kteří svůj vztah projevují i na veřejnosti a nevadí jim nechápavé pohledy ostatních a ti, kteří tento svůj život striktně oddělují a drží ho za zavřenými dveřmi svého domova.

Veřejně se projevující „little girl“ („little boy“)

Nevadí jim návštěva dětského hřiště, kde lezou na prolézačky a drží své rodičovské partery za ruku, když se kloužou na skluzavce. Chodí spolu do hračkářství, kde si „little girls“ („little boys“) vyberou nějakou hračku a žadoní u svého partnera, aby jim hračku zakoupil. V rámci společenské korektnosti „zlobí“ svého partnera na veřejnosti a čekají na pokárání, či trest. Nosí oblečení, doplňky, účesy, které odráží jejich „dětskou duši“ a nevadí ji ani vzít si s sebou na procházku s partnerem plyšového kamaráda.

Neveřejně projevující se LG (LB)

Při společenských akcích nebo na návštěvě u rodiny a přátel (popř. v práci, pokud pracují ve stejné firmě) zastávají rovnocennou roli. Chodí spolu nakupovat a oba plánují, co se koupí, co se bude další den vařit a rozhodují společně i o výběru dekorací či spotřebičů do domácnosti. Chodí na večeře, společenské události a věnují se svým dalším zálibám, aniž by jim jejich partnerství, do těchto aktivit jakkoli zasahovalo. Nosí oblečení, doplňky a účesy, které je v korespondenci s jejich „dospělým“ stylem. Je tedy možné, že se žena vrátí z práce v kostýmku a převleče se do overalu v barevné mutaci jednorožce s kapucí.

I v běžném životě se může ukázat jejich dětinská stránka, zatímco „Daddy dom“ („Mommy dom“) bude přirozeně dominantní a pečující jedinec. Přátelé můžou být o jejich vztahu seznámeni (aby se i v jejich přítomnosti mohli volně vyjadřovat), ale může jim to být také tajeno a budou před nimi pouze vypadat jako pár, ve kterém je jasné „kdo nosí kalhoty“.

Daddy dom/little girl
Na první pohled průměrný pár, dokud se nezaměříme na detaily
Zdroj: thesun.ie

Důvodem může být jak stud, tak nejasná představa o tom, jak by to okolí přijalo. Úkolem „Daddy dom“ („Mommy dom“) je zároveň to, aby si své veřejně projevující „little girls“ („little boys“) dokázali zkrotit natolik, aby se za ně nemuseli stydět například při večeři v luxusní restauraci, ale také aby neveřejně projevujícím se „little girls“ („little boys“) ukázali, že je jejich dětinskost v pořádku a není třeba se za ni stydět.

Důležité je také nevystavovat jejich vztah v nekomfortních situacích a pomalu posouvat hranice jejich vztahu i mimo ložnici. Např. nekupovat hračky pouze přes internet, když mu sedí LG (LB) na klíně a ukazuje prstíkem, jakou hračku by chtěla dostat k narozeninám, ale zeptat se v hračkářství, kde zrovna nebude nacpáno zákazníky, jaká hračka se (LG/LB) líbí a pozorovat, jak se z nesmělého pohledu na regály projevuje pravá podstata partnera a začne tak ukazovat na hračky, které se danému člověku líbí.

O co v takovém vztahu jde?

Jak je zmíněno již výše, nejedná se pouze o sexuální akt, ve kterém dominantní jedinec v roli rodiče trestá či odměňuje svého partnera za jeho chování. Jde i o péči o partnera, který se ve svém barevném overalu nebo pastelových šatičkách, či jiných variací dětského oblečení, těší na připravovanou večeři. Tento vztah se může projevovat i ve společném koupání, kdy „rodič“ svého partnera myje a dohlíží na celkové dodržování hygieny (například ho pokárá, když si daný den nevyčistí zuby).

„Little girl“ („little boy“) ví, že mu jeho partner poskytuje bezpečné útočiště, ať už se jedná o rozbité koleno nebo vyřízení účtů v domácnosti. „Daddy dom“ („Mommy dom“) si se svým partnerem hraje, vychovává ho nebo mu čte před spaním. Zkrátka mimo sexuální akt dělají i jiné aktivity, které by normálně rodič a dítě dělali. Pokud pár provozuje DDLG také v ložnici, nemusí se nutně jednat pouze o BDSM, ačkoliv zde různé formy trestání mohou hrát podstatnou roli, zvláštně pokud „little girls“ („little boys“) rádi provokují své partnery a nedodržují pravidla.

Péče je zásadní aspekt vztahu DDLG
Zdroj: thesun.co.uk

„Daddy dom/little girl“ jako fáze v životě i terapie

DDLG (MDLB) je typ vztahu, který nemusí nutně provázet partnery celý jejich život. Může se jednat jen o fázi v jejich vztahu, kdy „little girl“ („little boy“) po boku partnera „dospěje“ a jejich vztah je dále rovnocenný, i co se mentální vyspělosti týče. Jindy může tento vztah trvat až do jeho ukončení, kdy si pak partneři najdou jiný vztah, ve kterém už se tento typ vztahu neobjevuje. Samozřejmě může pár v tomto duchu setrvat šťastně až do smrti.


DDLG (MDLB) se může stát i určitou terapií pro partnery, kdy „Daddy dom“ („Mommy dom“) například nahrazují svému partnerovi rodiče, kterého celý život postrádali. „Little girls“ („little boys“) tak zažívají harmonický vztah, který se svým otcem (matkou) v dětství neměli a podaří se jim po boku partnera „dospět“. Pokud je vztah správně nastaven a nikdo není do role rodiče či dítěte tlačen, jedná se o kvalitní vztah dvou lidí a není třeba nahlížet na tyto lidi jinak než na spokojený pár dvou dospělých lidí.

Ddlg Rules/Rewards/Punishments
Pár popisuje svůj DDLG vztah (anglicky)

Série Kink revue zkoumá nejrůznější zákoutí lidské sexuality a vztahů. Neváhejte a objevujte s námi svět nezvyklých fantazií.