Lolita, o které je právě řeč, je velice obsáhlý a různorodý módní styl inspirovaný historii, který se k nám dostal jak jinak, než z Japonska. Takovými základními znaky pro Lolitu jsou, sukně do pasu a pod kolena, nebo šaty, které jsou od pasu, či pod prsy rozšířené a samozřejmě spodnička. Pak podle toho jaký druh lolita módy si vyberete, jsou volené barvy a doplňky.

Kdybych měla sepsat všechny své zážitky s příležitostným nošením lolita módy, vydalo by to na samostatnou publikaci. V téhle zemi si už lidé zvykli na to, že se tu pohybují nějací ti punkeři, emaři, metalisti někdo možná rozpozná goths, ale móda, která k nám dorazila z východu je stále docela dost neznámá. Ti co mě znají, ví, že můj životní styl je gothic, občas ale taky nepohrdnu gothic lolitou. Proto se s vámi teď podělím o takové typické činy a poznámky Čechů, když narazí na Lolitu.

 1. „Přijel cirkus/kolotoče ? Nebo hrajete někde divadlo?“
 2. „Jo to znám, to vy chcete vypadat, jako ty panenky že ?“
 3. „To je opravdu pěkný kroj“
 4. „Mohu se s vámi vyfotit?“
 5. „Dělej Blážo vyfoť to! To jsem ještě neviděl…“
 6. „To děláte ten cosplay že ?“
 7. „Někdo umřel? Jste vdova ?“
 8. „To jdete z nějaké historické akce?“
 9. „Takže vy nejste selka?“
 10. „Něco tu natáčíte?“
 11. „Lákadlo na pedofily“
Já, za jednu cestu, posloužila jako materiál pro pár fotek, nebohé dítě se mě zeptalo, jestli jsem princezna, ve vlaku mě pozvali ruští soudruzi na panáka, no když se nad tím pozastavím, nošení lolity je občas docela zábava, stejně jako když na sobě máte sukni, spodní sukni, dvě spodničky, bloomers (takové kraťásky) a nakonec i punčocháče a vy urgentně potřebujete na záchod. .

Jo jen pojďte a zkuste si to taky, pokud vás vaše spodnička sežere zaživa, děláte to dobře, jak říkáme s mou lolití kamarádkou „objem dělá dojem“.

Ministerstvo zdravotnictví varuje: Lolita způsobuje závislost, vyprazdňuje peněženku a místo mozku vám zbude jen spousta krajek, mašlí a tylu.


The Secret Life of the Lolita