Průkopníci českého rapu aneb alternativní projekt WWW Neurobeat z Prahy po dlouhých pěti letech přichází s novou deskou pod známým labelem BIGGBOSS s názvem Neutopíš se dvakrát v téže řece. Název alba je ironickou parafrází Herakleitova výroku „Nevstoupíš dvakrát do téže řeky“, tedy že se nic nikdy neopakuje stejným mechanickým způsobem, ale vždy jinak - odlišně. Album vyšlo 25. 9. 2018 a má za sebou již nejedno uvedení. Premiéra se konala v pražské DSC Gallery kde událost nesla název Slunce v úplňku. V rámci události proběhla taktéž vernisáž s autory a celým hudebním uskupením WWW.

Album vzniklo díky opětovnému spojení autorské dvojice Ondřeje Anděra (Sifon) a Lubomíra Typlta. Sifon se jak už je zvykem zaměřil na elektronický podklad a rap, naopak stránku textovou přenechal Lubomíru Typltovi, který se podílel i na struktuře výsledného zvuku. O mix a mastering alba se klasicky postaral zvukový mistr Tomáš Sochůrek.

Album jako takové vzniklo nahráváním zvuků v reálném prostředí a získalo tím následně svůj svérázný a osobitý styl. Každá píseň v sobě skrývá jakýsi odraz z průběhu tvorby, svůj unikátní příběh ale i hlubokou myšlenku. Po stránce hudební je novinkou to, že se zde objevují i skladby s lichým taktem, nebo s čtvrtónovými melodiemi, které byly s největší pravděpodobností inspirovány tvorbou nového člena projektu Pavla Fajty. Každopádně není tajemstvím, že celkový sound WWW se posunul o kus dál.


”Inspirací pro rytmické postupy části tvorby WWW Neurobeat je taktéž polyrytmické cítění koncertního hosta kapely – bubeníka Pavla Fajta.”


WWW Neurobeat - Stát (Official Video)