Osm nových tracků opatřených obalem od Jána Bátorka jsou ukázkou nekompromisního industriálního minimalismu, který vás zanechá s bolehlavem jako po ráně kladivem a melancholií ze života západního člověka.

Nová deska je amalgámem nezřízené lásky k industriálu a electronic body music, punkové přímočarosti a deziluze ze života v postindustriální společnosti, který je doplněn českými minimalistickými texty.

Deska vychází samonákladem na všech streamovacích platformách následovaná limitovanou edicí kazet. Skoč na Bunkererovo Bandcamp nebo Youtube a zakousni se do surového hudebního brutalismu naplno!

Bunkerer je mladou krví české těžké temné elektroniky. Hudební a vizuální podoba projektu vychází z minulosti a současnosti jeho rodiště - postindustriálního Kladna. Rigidní kakofonie samplů, drummachinů a neměnných syntezátorových linek kterou se vyjadřuje Bunkerera vrhá hluboko do kulturního undergroundu.

Jeho tvorba je významně ovlivněna evropskou scénou 80. let stejně tak jako současnou vlnou kapel ze Spojených států. Není mu cizí pesimismus a deziluze první industriálních pionýrů ani electro punková nezřízenost, což se na novém materiálu hojně projevuje.

Letošní rok byl pro českou EBM scénu zlomový. Ohlásila se zvučná jména jako Schwarzprior a Body of Pain, ale objevila se i arzenál dosud neznámých jmen jako Lidové Milice, Witchrave nebo právě Bunkerer. Předznamenávají světlé zítřky tvrdé old-school elektroniky.

Bunkerer - Směna FM76