Слот (The Slot)

Pokud dáváte přednost zpěvačkám, tak tady máme čistou dokonalost, nádherná a co se týče hlasu nepřekonatelná Nookie, je nejenom dle mého názoru skvostem ruské metalové scény. Působí i jako sólistka a rovněž zazářila i v ruské verzi soutěže „hlas“. V kapele Slot ji doplňuje ještě Cache.

Velkou část songů mají přezpívaných i v angličtině, takže pokud vám ruština nejde přes uši, mysleli i na vás.

Doporučuji: Мертвые звезды, Мочит как хочет!, Просточеловек, 2 войны, Сумерки, АнгелОК

Amatory

Banda petrohradských sympaťáků, která stojí za mnohem víc, než jen za to. Mě osobně se vryli pod kůži doslova, protože jeden z jejich songů mám i vykérovaný. Tahle heavymetalová paráda v čele s

Vyacheslavem (Slavou), mě dostává hlavně obsahem textů, které jsou plné emocí. V roce 2007 zemřel na rakovinu jejich kytarista Sergey [GANG] Osechkin a v roce 2016 vydali skladbu, která má jako název datum Gangova umrtí, osobně bych ji zařadila jako jednu z nejlepších, možná dokonce jako jejich nejlepší.

Doporučuji: 15/03, Остановить время, Первый, Дыши Со Мной

Nuteki

Popravdě, tady jsem trochu váhala, jestli je sem zařadím, ale myslím, že si to zaslouží. Oproti předchozím dvěma je to trochu slabší metal a co se týče jejich novějších skladeb, zařadila bych je spíš už jen do rocku. Kapela je původně z Běloruska, ale přesunula se do Moskvy. Dámy pokud si jako já potrpíte na sexy blonďáky, Sasha je vrcholem dokonalosti. Co je na těchto chlapcích, asi nejlepší je to, že koncertují i u nás, takže není problém je vidět naživo a opět mají několik skladeb i anglicky.

Doporučuji: ЕСЛИ/НO, Лети со мной, Дыши со мной, Стекло Души

Tak, tohle byla moje první vsuvka, východních alternativních kapel pro vás a příště se můžete těšit, na další tři zástupce a tentokrát z řady emo hudby.