Mladého influencera našli nad ránem 1. září 2021 mrtvého v jednom z bratislavských apartmánů. Byla u něj nalezena injekční stříkačka a hromada léků. Jeho přítelkyně byla ihned po příchodu policie odvezena na psychiatrii.

Majově tragické smrti předcházely šokující stories na jeho Instagramu a zavádějící videa a livestreamy pod očividným vlivem drog, které záhy mazal. Jednou z posledních takových zpráv bylo oznámení, že jeho přítelkyně Adéla je těhotná. Tyto chaotické střípky zpráv zanechaly v mnoha lidech zmatení a pochyby o pravé příčině a okolnostech jeho smrti. I když si mnozí myslí, že se předávkoval, podle slov jeho blízké kamarádky zemřel na selhání jater.

Aby toho nebylo málo, na profilu Majo Seman se po jeho smrti objevila podezřelá aktivita. Profil začal sledovat nové účty a dokonce i sdílel několik příspěvků na stories. Během léčby závislosti Majo uvedl, že se o jeho Instagramový účet bude starat jeho matka. To však pod podmínkou, že léčbu dokončí. Jejich vztah se jevil jako velice komplikovaný, ve videích a stories se často opakovaně hádali a zase usmiřovali. Den před smrtí Majo natočil v sanitce jedno z posledních videí do svého příběhu. V něm popisoval, jak ho jeho matka chtěla využít jen kvůli followerům a chtěla ho zbavit svéprávnosti. Podle obsahu videa otce neměl, neboť pravděpodobně zemřel. Z bratislavských influencerských okruhů se k nám dostala informace, že se Mariánův profil nabízí na prodej. Je možné, že by za tím mohla být jeho matka? My doufáme, že ne.

Majova nespoutaná povaha by dala zabrat ve výchově bezpochyby i tomu nejzkušenějšímu rodiči ale právě kvůli této povaze si svými videi získal přízeň fanoušků. Majo Seman byl mladý influencer, který se věnoval i tvorbě videí na síti Youtube. 

Dle jeho slov chtěl svou tvorbou umožnit lidem se odreagovat či zasmát, aby zapomněli na strasti života. Přes kontroverzi, s jakou vystupoval, se brzy objevoval vedle tváří, které už každý znal. Lady Zika, Míša z kanálu Mishových šílenosti, Zachy, Sugar Denny nebo třeba Carrie Kirsten. To vystřelilo Majovu sledovanost do výšin. Časem se však z dříve komediálního obsahu stalo jen volání o pomoc. Stále více se začaly objevovat bizarní stories, kde lidé prosí o pomoc, o přespání nebo zdali mají účet v Tatra bance. Na jeho Youtube kanálu se začala objevovat i vážnější, melancholičtější videa, která jako varovný signál problikávala nad jeho budoucností. Před dvěmi lety již zveřejnil rozloučení ve formě videa, jako by věděl že se jednou odhodlá k sebevraždě. Všechny později vymazal, protože byly, jak sám řekl, „až moc sebevražedné”. Některé se podařilo uchovat a existují na různých sociálních sítích ve formě reuploadu.

Rychle nahoru a dolů skokem. Prohlubující se psychické problémy vyústily v závislost na drogách. Půl roku Majo nevydal žádné video. Poté však ale uveřejnil zpověď, ve které se k přiznal k užívání heroinu a pervitinu. Popsal svůj život na ulici, pokusy o sebevraždu a mnoho dalších znepokojujících faktů. Ve videu, kde otevřeně hovoří o své závislosti, si přeje, aby si lidé z jeho příběhu vzali ponaučení. Z jeho blízkých kruhů víme, že byl závislý na heroinu, ale občasně bral i látky jako je například pervitin nebo cokoliv jiného co se mu zrovna dostalo pod ruku. Později, když se pokoušel léčit ze závislostí, už tvrdil, že bere pouze Benzodiazepiny jako Xanax nebo Lexaurin na úzkosti, které ho dennodenně pronásledovaly od dob tvrdého života na ulici, který měl za sebou. Vyhození z domova spustilo lavinu problémů, které se dál nabalovaly. Každodenní boj o přežití a vyrovnávání se s faktem, že je bez domova, se těžce podepsalo na jeho psychice a jeho stav se mu zhoršoval, na základě čehož se rozhodl sáhnout po tvrdších drogách. Každý den bojoval o přežití a se závislostí, ale byl už tak hluboko, že mu nikdo nedokázal pomoct. Právě proto ho vyhodili z léčebny pro drogově závislé, kde pobýval. Tento začarovaný kruh vygradoval až do úplného konce a příspěvky na Instagramu byly stále bizarnější. Jeho poslední příspěvek byl o tom, že se těší na zítřejší nové video, ale jeho zítřek už nepřišel. Následně se s jeho fanoušky rozloučila jeho matka přes Instagram stories.

"Majko už nenatočí žádné video. Dnes mi policie oznámila, že můj syn zemřel. 22. 9. by oslavil 21. narozeniny. 1. 9. jeho mladý život skončil. (...) Nedokázala jsem ho zachránit... Mrzí mě to..."

Majo Seman o začiatkoch problémov s drogami