Modelka: Emmaretta
Fotograf: Everything Photos

Pojem cybergoth se poprvé objevil v 90. letech v deskové hře, která nesla jméno Dark Future. Následně, tak někteří lidé začali používat vizuální prvky z této hry, začali je začleňovat do svého šatníku, dalo by se tedy říct, že Cybergoth spadá pod Cosplay (převlékání se např. do kostýmů charaketrů z PC her). Tento outfit je ale v současné době spíše záležitostí festivalovou nebo klubovou.

V České republice se se s tímto stylem oblékání setkáte velmi zřídka. V Německu nebo třeba v Londýně (Camden Town) je to ale něco jiného, tam jsou tyto skupiny lidí vnímány jinak a pojem cybergoth tam není takovou raritou. Co se týče vnímání okolí, osobně jsem se setkal se zápornými ohlasy. Samozřejmě se ale i zde našlo pár výjimek.

Každopádně v České republice je tato komunita velmi malá. Ale i přes to málo se zde občas pořádají různé akce, které pořádají i mí přátelé. Já osobně jsem se také pokusil o organizování akce, a to v roce 2015 v Alfě v Plzni. Bohužel z důvodu nedostatku financí a nedostatečné propagace se jednalo pouze o malou akci, která neproběhla podle očekávání. Lidé u nás na to zatím nejsou připraveni, jakákoli odchylka od mainstreamu Čechům vadí. To je také důvod proč je těchto akcí u nás tak málo, povětšinou v Praze nebo Brně.

Dalším důležitým bodem bych zmínil Industrial dance, který spojuje Cybergoths dohromady. Po světě je celá spousta lidí, kteří tento tanec rádi tančí. A je vlastně jedno, jestli sami nebo ve skupinách. Vlastnost toho tance je, že se dá bez problémů tančit na místě, což je velká výhoda právě do klubů, kde je málo místa. Proč jinak Industrial? Dá se říci, že se tak nazývá možná díky hudbě, která doprovází tento tanec, ale zde se jedná spíše o cyber electro, než klasický industrial. Je zde ale také možnost, že se tento tanec nazývá industrial právě proto, že je převážně tančen a natáčen v různých fabrikách, na opuštěných místech atd… A tak i autoři videí, mají snahu vždy vytvořit něco autentického. 



Arsenmorph - Cyber Electro Industrial Mix #22 // Necro Futura