První otázka nepřekvapí. Jak bys představil svůj styl našim čtenářům, kteří o tobě slyší poprvé?

Poslední dobou si libuji v přisprostle šlapajících technech detroitskýho stylu. Mohutný dropy, agresivní breakbeaty a hodně acidu. Zároveň jsem vždycky zbožňoval temnou stránku techna a ravů, takže moje sety často cestujou právě mezi funky Detroitem a temným Berlínem, přičemž se snažím zachovat jejich konzistenci. Poslední dobou jsem se zároveň ponořil do nerdskýho vesmíru krabiček a vlastní produkce, takže občas se v setu mihne i moje vlastní tvorba.

Mohl bys nám přiblížit své začátky s taneční hudbou? Máš nějaké DJ vzory?

Už tak zhruba od šestnácti jsem si občas zašmrdlal jako DJ na různých menších parties. Spíš než exhibice nějakýho DJ skillu to byla exhibice mých zálib v béčkovým mainstream popu. Zlomovej bod pro mě byl paradoxně Covid, kvůli kterýmu se rušily všechny akce. Celkem mě děsila představa takovýho množství volnýho času, tak jsem si postupně začal pořizovat různej gear, kterým jsem si krátil lockdowny. Vzor vyloženě asi nemám, ale poměrně si poslední dobou ujíždím na FJAAK. Jednak obdivuju jejich skill a arsenál neskutečnejch bangerů a taky kolik bluntů zvládnou během jednoho setu stáhnout a přitom hrát tak dobře.

Co teď momentálně posloucháš?

Zrovna jsem před chvílí sundával sluchátka, kde mi hrál set od DJ Stingraye. Detroitská legenda.

Jakou akci sis v poslední době užil nejvíc a proč?

Moc povedený event měli třeba Giant Swan ve Fuchsu v rámci Žižkovské noci. Giant Swan jsou absolutní libůstka, agresivní prevíti, naprostej zážitek sledovat jejich set, ve kterém je všechno seřízený jak atomový hodiny a zároveň jim nechává nespoutaný ruce na improvizaci. Do Fuchsu sedli naprosto geniálně. Afters zahráli Speedcore crew. Po těch mi ještě týden v kuse klepala noha v rytmu tak 170 bpm.

Co si myslíš o módním průmyslu?

Miluju kousky z nadnárodních korporátů poskvrněný krví malajských dětí.

Máš nějaké oblíbené písně, na které během hraní nedáš dopustit?

Úplně se nedá říct, že bych měl nějaký nezbytný songy, co v setu bezpodmínečně musím mít. Mám to tak spíš u jednotlivých interpretů, takže je dost pravděpodobný, že v setu zazní třeba moji právě už zmiňovaní oblíbenci FJAAK.

Máš nějaký vysněný hardware setup?

Na DJ setupy jsou ideální of course nějaký fajn playery, aspoň 4 channely, důstojný efekty a zahrát se dá už víceméně cokoliv. U live setů je to za mě už mnohem komplexnější disciplína. Tricky part je podle mě nemít setup až příliš složitej, protože se v něm dá potom jednoduše ztratit. Můj live setup mám třeba momentálně koncipovanej jako Digitakt od Elektronu uprostřed, kterej částečně řídí většinu mecheche okolo. Používám jeho sampler převážně jako drummachine a doplňuje ho pár synťáků a efektů. U hraní si s krabičkama je strašně zrádný, že skoro vždycky se dá přidat novej gear, limit jsou akorát money. Momentálně bych k setupu chtěl přidat nějakej FM synth, případně nahradit drumový samply analogovým machinem.

Máš nějaký oblíbený netradiční zvuk v hudbě, po kterém ti nabíhá mráz po zádech?

Každej zvuk se dá nadesignovat tak, aby byl sám o sobě zajímavej a mrazivej. Poslední dobou si rád hraju s mohutnýma mrazivýma hyperpop snares. Zároveň si rád užívám megalomanský sytý basový synthy, obzvlášť když je používá někdo tak výborně jako třeba Justice.

Tvé DJ sety jsou plné energie a to nejen co se týče samotného zvuku. Na co se mohou návštěvníci Freak Show těšit?

Čistej hédonismus, prostě si to uděláme pěkný (smích).

To je hezká tečka na závěr! Díky za rozhovor a ať se daří!

Jasný, taky dík! Těším se na event.


Přečtěte si také rozhovory s dalšími účinkujícími nadcházející Freak Show, jako je Aoki Gahara nebo BDSM holdující dvojici Kinkyloove.