Photo: Gabriela Povraznikova

Jak dlouho se věnuješ fotografii a na co se primárně zaměřuješ?

Fotím už přes deset let a od samého začátku mě nejvíce bavila inscenovaná fotografie, přenesení emocí, které jsem neuměla popsat slovy do obrazů, zhmotnit tíživé sny a tím ulevit svojí mysli.

Je něco, co bys nikdy nefotila?

Chtěla jsem říct porno, ale pak jsem si uvědomila, že to vlastně není pravda, že bych naopak někdy do zákulisí natáčení s foťákem ráda pronikla! Taky se snažím vyhýbat klišé, ale to je už je taky klišé.

Co skloubení shibari a fotografie? Zkoušela jsi to někdy?

Popravdě mě focení k provazům přivedlo. Při pohledu zvenku mě na shibari nejprve zaujala ta ornamentálnost a vizuál, který v sobě nese pachuť zvrhlé hry a proto jsem se začala nechat vázat a učit se vázat celkově. Jenomže shibari je samozřejmě daleko komplexnější a obsahuje celou škálu prožitků, které se nedají okleštit jen na ten vizuální, takže když jsem se do toho ponořila, byla jsem ztracená. 

Tvé fotky poznáme na první pohled a to nezaměnitelnou filmovu stopou. Je důvod proč fotíš právě analogově?

Zamilovala jsem se do středoformátového Flexaretu, protože dost odpovídá mému vidění světa.

Jaká je tvůj nejbizarnější zážitek z focení?

Zrovna jsem se dostala k focení pánského aktového kalendáře na rok 2023 a to je jeden bizár za druhým.

A zase z vázání? Je něco, co tě překvapilo?

Ze začátku – že to umí sakra bolet!

S self suspension pouze laškuješ či je to pro tebe již známá disciplína?

Myslím, že pořád laškuju i s vázáním, nevěnuju se tomu naplno, jak bych chtěla. Ale self suspension mě baví hlavně proto, že mám vše pod kontrolou a svým způsobem se jedná o spojení shibari a mých oblíbeným aerial sportů. Ráda bych se někdy dostala na level, kterému by se dalo říkat akrobacie v provazech.

Co se týče shibari, jsi raději vázaná nebo v roli riggerky?

Záleží na situaci. Jsem switch, užívám si oboje, ale přeci jen tíhnu více k submisivitě, takže jsem častěji v roli modelky.

Na co se mohou návštěvníci akce Freak Show těšit?

Na mojí úvodní show, která by měla být hlavně temnou tělesnou performance. Na zajímavé vystupující, který každý pojímá tu svoji vnitřní Freak jinak, ale všichni ji umí přetavit do zajímavého a inspirativního představení a hlavně na to, že to budou dva dny pořádné divočiny.

Nějaký vzkaz pro čtenáře našeho webu?

Be freaky and stay tuned!

My děkujeme Aoki Gahara za to, že si na nás udělala čas. Vy si nezapomeňte prohlédnout její webové stránky a Instagram.


Freak Show 2023 se blíží!

I tento rok se bude brněnská Melodka lesknout latexem a ve vzduchu bude cítit žhavá nestoudnost. Čekají vás nevázané shibari vystoupení, neo-burlesque show i tradiční BDSM koutek pro všechny, kteří rádi zlobí.

O vaše uši se postará bohatý zástup DJs, kteří budou z repráků valit rytmy dark electra, dance, rave i syrového industrialu. Rozhodně je na co se těšit!

Označ se na stránce události Freak Show - Friday | Brno 2023 nebo sleduj obscurefreaks.cz a buď v obraze o všech novinkách.

Některé vystupující můžeš znát ze starších ročníků nebo našich rozhovorů. Třeba rozvernou dvojici Kinkyloove, spankera a riggera Frydazze nebo DJe IceDoll, který to roztočí na after party.