Sobotní „předhalloweenský“ večer v brněnském klubu Melodka byl zasnouben již čtvrté Black Cat Party, která byla tentokrát pojata v maškarním duchu. Většina návštěvníků si dala skutečně záležet a dorazila ve velice zajímavých pohádkově až hororově morbidních kostýmech, které svým stylem umocňovaly mysticky temnou atmosféru celé akce. Velice mile překvapila poměrně vysoká návštěvnost (vzhledem k undergroundové povaze tohoto kočičího večírku). Velkou dominantou byla absintová fontánka, která byla v průběhu večera neustále okupována. Již po zahájení akce se všude vesele popíjelo a konverzovalo, nejdůležitější ovšem byla přece jen živa hudební složka, na kterou se teprve čekalo.

Něco málo po osmé na podium vystoupala pořadatelka cele této sešlosti Monika Black Cat, aby přivítala návštěvníky a odstartovala první koncert.

Místo původně avizované brněnské EBM stálice Depressive Disorder vystoupil jejich frontman Patrik „Disorder“ se svým vedlejším projektem Project Handcuff. Podium bez světel, temně industriální projekce a chladně dusavé strojové tony, linoucí se z reproduktoru - tak nějak ve zkratce by se dalo shrnout vystoupení tohoto velmi zajímavého hudebního počinu. Styl prvního z účinkujících byl minimalistický, ale přitom velice atmosférický a působivý. Na své si přišli především milovnici temné elektroniky.

Kolem deváté hodiny večerní se na plátně za pódiem spustila roztomilá anime projekce, podpořená mystickými tony intra, zvěstujícího příchod „latexového spasitele“ v podobě dívčí EBM/electro metalové úderky LatexJesuS. Po velkých a vcelku zásadních personálních změnách a poměrně dlouhé hibernaci se kapela konečně probudila k životu a po cca dvou letech se představila publiku ve zcela nove sestavě. Z původního tria zůstala už jen zakládající členka, kytaristka Ellen Alvarez, jíž sekundovaly klávesistka Zlyhad a lolitka s hlasem gorgony Blackwish. Holky celý koncert pojaly jako velice výbušnou show. Elektrizující industrial metalový zážitek umocňovala již zmíněná lehce perverzní anime projekce a dvojice cyber tanečníků. Zazněly jak staré známé věci v novém podání, tak i několik horkých novinek, včetně tří cover verzí v podobě March of the Pigs od Nine Inch Nails, Crucificed od Army of Lovers a až k nepoznání překopané I Have a Dream od ABBA(!). Rouhačské mši těchhle amazonek nejspíš nepřál samotný Ježíš, takže jim párkrát vypnul elektronický podklad. I přes tyto komplikace však holky zvládly svůj de facto první koncert na výbornou a přivedly publikum pořádně do varu.

Hlavní hvězdou večera byli polští gothic rockeři Digital Angel, které jste mohli vidět na letošním Tolenstain Festu nebo na polské Castle Party. Pánové se svého úkolu headlinera zhostili na výbornou a zaplnili celý sál působivou mystickou a elektrizující gothic rockovou atmosférou. Největším inspiračním vzorem kapely jsou bezpochyby Fields Of The Nephilim, odkaz na něž se linul celým setem kapely. Značně charismatický vokál i projev zpěváka Krzysztofa Kmieća velice připomínal právě Carla McCoye z FON. Kapela čerpala především ze svojí poslední desky On The Side Of The Angels z roku 2010. Zaznělo i několik nových skladeb z připravované nové desky, na niž se můžeme těšit již za několik měsíců. Shodou okolnosti kytarista DA Jacek zrovna ten večer slavil 40. narozeniny, takže na něj po skončení koncertu kapely čekalo překvapení v podobě dortu ve tvaru jeho kytary.

Další kulturní vsuvkou bylo vyhlášení soutěže o nejlepší Halloweenský kostým, kterou vyhrály dvě slečny v krásných robách. Chvilku po půlnoci pak na pódium nastoupila DJka Zlyhad a začala pumpovat do tancechtivých nespavců pořádnou porci rytmické hudby. Její set byl složen především z klasické EBM, darkwave a electro metalu. Zazněly i žánrové odbočky jako Korn, který potěšil především přítomné metalisty, a šlágr Break On Through od The Doors, proti kterému nemohl nic namítat žádný milovník kvalitní hudby.

Pilo se, tančilo, povídalo, smálo a seznamovalo. Mně tedy nezbývá, než ohodnotit celý tenhle večer jako pekelně vydařený. Určitě nejen já, ale i ostatní návštěvníci se budou těšit na další pokračovaní tohohle kočičího večírku.