1. Ahoj Viléme, mohl by ses na úvod představit čtenářům? 
Hah, sotva jsem doběhl a hned tohle? (Smích) Co přesně o mně chceš vědět? Hele mám třeba 2 papoušky! 

2. Mohl bys například čtenářům popsat tvůj pohled na hudbu a to jak ji vnímáš? 
Můj co? No, asi takhle, co mě baví, to mě ovlivňuje a co hraju, to mě baví. Ale vážně, nemyslím si, že bych se urputně držel stereotypu. V každém hudebním žánru se najde umělec, co mě dokáže oslovit a já si pak říkám: No a zakomponovat takovou věc do něčeho temnějšího by mohlo být super. A tak se dám do práce. 

3. Jak bys charakterizoval svůj styl hudby? 
Jako proud myšlenek a pocitû, které nechám ovlivňovat okolím. Tedy když mám nějakou myšlenku. Snažím se udržet ústřední motiv a nechávám se ovlivňovat okolnostmi v dané situaci. (smích) 

4. Zmínil jsi ovlivňování tvé tvorby okolím. Je něco, co tě v poslední době ovlivnilo? 
Hele, upřímně jsem čekal, že se zeptáš. (Smích) Do značné míry to byly mé, dejme tomu “post-apokalyptické” sny, které jsou popsány v promotextu. Tyto představy, které zažívám, musely být vyvolány zvenčí. Ovlivňuje mě v podstatě všechno. 

5. Ještě by mě zajímalo jak vznikl název tvého projektu „Principal come soon“? 
Principál znázorňuje jakousi ústřední postavu cirkusu. A svět je v podstatě takový velký cirkus, kdy já se na něj pobaveně dívám. 

6. Čerpáš inspiraci i od nějakých kapel nebo interpretů? 
Ano. Určitě vnímám tok inspirace, které si kolikrát ani neuvědomuji. Ale pokud mám být konkrétní, všímám si že mě ovlivňují interpreti jako například Fatboy Slim, GusGus, Zombie Nation, Gary Neuman, Laibach, She Wants Revenge, ale taky Jean-Michel Jarre. 

7. Jaké máš plány do budoucna? Chtěl by jsi svou tvorbu někam posunout? 
Momentálně jsem na začátku. Do budoucna se nebráním spolupráci se zahraničními projekty. Dále otázkou zůstává, pro jaké publikum budu tvořit. 

8. Co děláš ve volném čase, když se zrovna nevěnuješ hudbě? 
Po pravdě, nemám skoro žádný volný čas. Praha je super drahá a pokud tam člověk nemá rodinu nebo známé, je obtížné se tam udržet. Takže jsem téměř pořád v práci. Když ale mám volný čas, tak jsem ve fitku nebo chodím plavat. Občas jdu někam něco líčit, ať už je to focení, večírek, přehlídka, nebo nějaká událost. A jednou tak za 2 týdny se sejdu s přáteli. 

9. Čeho se od tebe návštěvníci Grave Night mohou dočkat? 
No jo, čeho se ode mě můžou dočkat Rudy? Tak já nevím, svléknu si třeba tričko. (smích) A teď vážně, budu pracovat s různými tématy, ale zbytek nechávám na kouzle okamžiku. A vůbec, přečtěte si promotext! 

10. Díky za rozhovor. Na závěr bych se tě rád zeptal, jestli máš nějaký vzkaz pro čtenáře webu Obscure Freaks? 
Aby více četli tvůj web, to bych vlastně tak trochu přál tobě. (Smích) Aby se na okolnosti dokázali dívat z více perspektiv. Těšte se na Principála!


Willy Absinth - Open the gate (Principal come soon)