Kromě rakouských Pulse a brněnského witch-house projektu Blood Pact vystoupila i německá dekandence Grausame Töchter, jakožto nejočekávanější koncert večera. Kapele Blood Pact Pauly Cantarre a Yaka Hottcutta není co vytknout, jejich vystoupení navodilo v klubu pěkně temnou atmosféru. Po nich stage obsadila kapela Pulse, kterou jsem slyšel poprvé, a byl jsem upřímně zklamán. Čekal jsem spíše kombinaci elektroniky a metalu, jako to umí například H.EXE. Nakonec jsem bohužel ne jen já kroutil hlavou nad hudbou, která mi zněla spíše jako průměrný elektro metal, s přísným výrazem ve tváři a gate syntezátor z počítače. Zřejmě se ale tento styl většině publika líbil a pro takové “vyřadění” to zřejmě stačilo.

Oproti tomu projektu z Hamburku s Araneou Peel v čele se nedá upřít, že show prostě umí. Snadno proměnili podium na místo sodomie a perverze. Nechyběla samozřejmě nahota, golden shower a další BDSM hrátky, to vše doplněné performancí a bohatou projekcí s nemravným obsahem. Také nám zahráli pár dosud nezveřejněných písní, které si během přištiho týdne uvedeme spolu s celým playlistem. Tentokrát show oživil bubeník Joscha Radaj (který mimochodem skvěle líbá) a nová baskytaristka Kat De Ville. Bohužel kvůli práci s osvětlením nebylo vždy na pódium dobře vidět, a celkový dojem kazilo i občasné vypadávání audia (to navíc upozornilo na fakt, že živá část vystoupení je minimální, a prakticky lze ocenit hlavně performativní výkon).

Afterparty se následně ujala má maličkost (DJ HARSHER) a stálice české goth scény Dj DravenCrow.

https://www.youtube.com/embed/zz0tBGBk-JA
Clubbers Die Younger - Grausame Töchter | Brno 2018

Akci bych určitě označil za povedenou a myslím si že tu Grausame Töchter, nebyli rozhodně naposled, protože místní publikum je tu i přes veškeré nedostatky prostě chce.