Zdravím! Jak by ses pro začátek mohla představit těm, kteří tě ještě neznají?  
Čauky, jmenuji se uměleckým jménem Kassie Di Wain. Vystupuji jako drag queen už rok a půl. Mohli jste mě vidět na stagi Pražské 02 Universum, ve videoklipu LP, Miss Petty a další velké akce. Momentálně se zabývám tancem, choreografiemi, a vytvářením vlastních drag akcí v podniku Safespace. Vystupuji v Brněnském Cabaretu des Peshes pravidelně, tedy s momentální pauzou, kvůli zdokonalování show.

Vivere ft. Miss Petty - HATERO (Official Video)

Jak dlouho se dragu věnuješ? Co tě k němu vlastně přivedlo? Měla jsi k tomuto vztah odjakživa, nebo sis k němu musela najít cestu časem?
Dragu se věnuji už zhruba ten rok a půl, jak už jsem psala výše. K dragu mě přivedla Naira Delairo, která mě podporovala v tom začít a hodila mi pár rad. Já bych mohla říct, že jsem trochu born to do drag, ale byla to dlouhá a těžká cesta se nějak dokopat k tomu, kde jsem teď.  V dragu jsem rychle vystoupala za pouhé 2 měsíce, kdy jsem trénovala dvakrát týdně a měla jsem dobrou mentální podporu od Finiji Darkangel. Stále mám dlouhou cestu před sebou (úsměv).

Na jakých akcích jsi dosud vystupovala? Které pro tebe něčím vynikly? Můžeš nějaké označit za své oblíbené?

Vystupovala jsem na mé srdcovce QueerOpenStage několikrát a jsem hodně proud za lidi, co jsem tam poznala. Taky jsem byla na hlavní stagi Letné, počas Prague Pride, Cabaret des peshes, O2 Universum a další. Pod moje oblíbené patří O2 Universum a openstage, samosebou i Drag brunche v Safesapace (úsměv).

Kassie Di Wain nás uchvátila třeba na Carats of des Péchés

Věnuješ se hned několika druhům tance. Považuješ nějaký za svůj oblíbený? Jak bys vůbec definovala svůj styl? 

Můj oblíbený je momentálně akrobatické akty, moderně kabaretní, některé styly ani neumím nazvat (úsměv). Můj styl je, jak řekla má sestra DeeDee, „Jako aprílové počasí”.

Upravuješ nebo si vytváříš vlastní kostýmy? Pokud ano, co je tvou inspirací? Jaké výhody to přináší oproti pořizování už hotových kostýmů?
V momentální době pouze kupuji části oblečení a kombinuji je. V minulosti jsem si kostýmy vytvářela. Výhody pro vlastně vyrobené je originalita nejspíš.

Jsi také dobrovolnicí na Animefestu. Jak jsi se z návštěvníka rozhodla stát dobrovolníkem? Co práce na Animefestu vlastně obnáší? 

Já jsem vlastně ani návštěvník nebyla, rovnou jsem se přihlásila do dobrovolnictva. Jsem dobrovolník už tento rok 3 roky a momentálně jsem na pozici zástupce vedoucí prostor. První dva roky jsem byla Hlídka. Moje pozice obnáší starost o budovy A1, 2, rotunda, jen jako zástupce nebo pomoc mé úžasné vedoucí.

Hraješ kromě toho i počítačové hry. Máš nějaké oblíbené? Řekla bys, že jsou pro tebe inspirací? Zkusila sis někdy například cosplayovat své oblíbené herní postavy?
V momentální době nemám čas na hraní, občas zahraji s kamarády nějakou hru co najdeme. Ale kvůli škole, dragu a Animefestu nemám čas, ale vůbec mi to nevadí.

Kassie Di Wain nám dává možnost nahlédnout do backstage na Carats of des Péchés

Považuješ se za člena LGBTQ+? Pokud ano, věděla jsi odjakživa, že jím jsi, nebo sis musela projít nějakým procesem objevování? Používáš nějaké ,,škatulky“?
Ano, jsem člen. Bylo dlouhé objevování, protože sem se cítila dost let divně a špatně. Drag mi ukázal, že být ženou jsem chtěla být pořád. Tudíž jsem transgender a pansexual. Být upřímná, neřeším to ani tak moc, nejsem žádný extrémista. Jen jsem ráda že vím, kdo jsem (úsměv).

Máš nějaké plány do budoucna, co se týče tvé tvorby, cosplaye či tvého působení mezi dobrovolníky Animefestu? Můžeme se například těšit na nějaké novinky?
Do budoucna nějakou vizi mám, ale já furt myslím v přítomnosti, takže uvidíme, co se naskytne a kam se až dostanu. V působení mezi dobrovolníky určitě budu ještě dlouho, protože mě baví tato práce a je to úžasná komunita. Novinek je momentálně hodně, ale bohužel většina z nich je ještě soukromá a bude. Jinak, vyjde v blízké době dokument o mém životě, dragu apod. Taky budu v srpnu a dlouhodobě dobrovolnice na dalším festivalu, který se jmenuje ConCrunch, plánuje se taktéž Kassie Di Wain merch, který bude ještě za dlouho. A ostatní novinky, bohužel nemohu zveřejnit, ale vše bude na mém Instagramu.

Mnohokrát děkujeme za rozhovor! Je ještě něco, o co by ses ráda podělila s čtenáři?
Pamatujte, že všichni jsme ve svém životě královny, žijte tak život. Najděte si, v čem jste dobří a věnujte se tomu naplno! Don't be a drag, just be a queen! Doufám, že se uvidíme na mých akcích! Posílám lásku! Ahoj (úsměv).

Nechte se oslnit elegantními modrými loknami v podání Kassie Di Wain!