Photo: Karea Foto
Model: David Frydrych

Nezřídka slyším větu: „Jooo, z toho jsou šprcky, že?“ Popřípadě se lidem vybaví rukavice, které nosí doktoři a nebo mladším ročníkům neodmyslitelná součást párty, nafukovací balónky. Tedy pokud nejste ajťák staršího data vydání. Ten kdo má aspoň nějaké povědomí o tom, že se tento materiál nepoužívá jen na výše zmíněné vám řekne, že jej fascinuje a nebo naopak, že je mu odporný.

Značná část lidí si latex automaticky spojuje s „péčkem“ a nebo o ženě v latexu řekne, že je domina. A to i přesto, že dominy nosí většinou kožené oblečení. Samozřejmě jsou takové, které nosí i latex. Povědomí této části veřejnosti o tomto materiálu je tedy nedostatečné.

Dále je zde skupina, co latex nosí, má ho ráda nebo ho přímo miluje. Avšak i tito mají rozdílné názory a důvody jeho nošení. Když se víc zamyslím nad tím s jakými skupinami nositelů či milovníků latexu jsem se setkala, tak jsou to následující (může jich být samozřejmě víc, čerpám pouze z osobních setkání a zkušeností).

Člověk, který latex miluje, ale sám se do něj nikdy neoblékne. Např. z důvodů zdravotních (alergie), finančních, estetického bloku (myslí si, že by v něm nevypadal dobře), takže se rád kochá partnerem či partnerkou v latexu, ale sám/sama si ho neobleče.

Ti, kdo latex milují, protože že je jim příjemný, líbí se jim jak obepíná tělo a to jaký je na pohled i dotek, ale mimo radosti z nošení to v nich nevyvolává jiné pocity. Většina těchto lidí se také shoduje, že jim latex voní.

Lidé, které nošení latexu vzrušuje a nosí ho primárně kvůli tomuto.

A v neposlední řadě nesmím zapomenout ani na mezi „kovanými latexáky“ neoblíbené jedince, kteří latex v lásce nemají (dokonce se najdou i tací, kteří k němu mají téměř odpor), ale nosí ho jen proto, aby byli zajímaví. Dost často to dělají ženy, hlavně některé modelky, které si tímto materiálem chtějí rozšířit jejich okruh fanoušků), což já osobně absolutně nechápu.