Články

V zajetí provazů: Co je aftercare a proč ji potřebujeme?

V zajetí provazů: Co je aftercare a proč ji potřebujeme?

2. března 2022 3 min

Provazy skýtají nespočet možností a zážitků, nad kterými se červenáme nebo zachvějeme vzrušením ještě dlouho potom, co jsme je reálně zažili. První dotek provazu, pohledy partnera, náročné prohnutí v zádech nebo třeba příjemně bolestivý provaz v pase… to všechno hraje roli v našich zážitcích a vrývá se nám do paměti. Samo o sobě to ale k dobrým zážitkům z provazů nestačí. Je také potřeba se postarat o svou mysl i tělo, aby všechny podněty byly správně zpracovány. Jinak se vystavujeme dropům a jiným špatným pocitům v hodinách či dnech po vázání. Nástroji, kterým tomuto zamezujeme, říkáme aftercare.

V zajetí provazů: Bezpečnost pro pokročilé

V zajetí provazů: Bezpečnost pro pokročilé

20. dubna 2021 5 min

Čím dál a déle ve vázání jdeme, tím víc se bude měnit způsob, jakým komunikujeme svoje bezpečí. Tak jako, když se nejdříve učíme plavat a držíme se při břehu, voláme o pomoc vždycky, když si lokneme vody, časem se vydáváme od břehu dál a jsme si jistější. Už totiž víme, že loknout si vody nás nezabije. Získáváme jiné zážitky než ze břehů, ale bereme tím na sebe i větší risk.

V zajetí provazů: ABC konsentu

V zajetí provazů: ABC konsentu

17. února 2021 5 min

Spoutat tělo a mysl, získat intenzivní a smysl(upl)ný zážitek. Cesta za intenzitou a nezapomenutelností s sebou ale přináší rizika. Ta se nedají nikdy eliminovat stoprocentně, ale přeci jen lze udělat spoustu věcí k jejich omezení. Které to jsou a jak na ně, to si povíme v dnešním článku.