Můžeš prosím na úvod čtenářům představit svůj projekt Jo Hysteria? 

Můj projekt Jo Hysteria kombinuje rap-rave s prvky dance-popu a dalšími žánry, jako jsou EBM, industrial nebo Hip hop.

Co tě vedlo k založení projektu Jo Hysteria?

Hudba byla vždy základem mého života. Kdykoliv jsem přehlcená emocemi, mojí přirozenou reakcí je tvořit. Vypisuji se ze všeho, co se mi honí hlavou a pak to transformuji v song. Je to něco, co dělám v podstatě pořád, takže bylo zřejmé, že dříve či později se to vyvine v něco takového.

Jak vlastně vznikl název kapely „Massenhysterie“ a tvého nového projektu „Jo Hysteria“? 

Když jsem slyšela první demo, řekla jsem, „to je tak dobrý, že to způsobí masovou hysterii“ (německy Massenhysterie). Slovo „hysterie“ původně označovalo ženskou chorobu, během které je děloha ženy „zmatená“, pokud není konstantně těhotná, což u ženy mimo jiných symptomů způsobuje velmi emocionální chování. Tento hluboce misogynní termín jsem si vybrala na znamení posílení ženského postavení. Údělem naší existence není rodit, ženy jsou si s muži rovny a emoce nejsou ničím patologickým.

Jo Hysteria - Pilot

Jak bys charakterizovala žánr Jo Hysteria? 

Pokud jde o Masshysterie, byl by to synthpop/electro punk. Můj nový „sólo projekt“, Jo Hysteria, se více noří do cloud rapu/trapu a také se více zabývá osobními příběhy.

Jak ses dostala k fetish scéně a jak se odráží na tvé tvorbě?

Miluji umění. Miluji subkultury. Miluji kreativitu. Mezi zajímavými lidmi s otevřenou myslí se cítím jako doma. Dá se k tomu něco dodat?

Mohla by si čtenářům přiblížit Vídeňskou scénu?

Je to perfektní místo pro všechny kinkstery. Jsou zde dva fetich/BDSM bary, které jsou otevřeny prakticky každý den a kde se konají různé párty s různými tématy. Vídeň se určitě vyplatí navštívit, ale samozřejmě nejen kvůli scéně.

Máš za sebou nějaké vystoupení na které ráda vzpomínáš?

Ve Švýcarsku asi 80 ze 100 lidí opustilo sál, když jsme hráli skladbu „Kim Jong Un“. Na Slovensku se zase lidi během této skladby úplně zbláznili a chtěli si potom udělat fotky se severokorejskou vlajkou. Je zvláštní jak se chutě, kraj od kraje mění!

Máš nějaké plány do budoucna? 

Světová nadvláda? Duet s Travisem Scottem? Po dvou letech pandemie chci hlavně konečně znovu na stage a sledovat zpocená tancující těla podléhající extázi z mých písní. Ale samozřejmě budu dál nahrávat a vydávat další hudbu. Mám tak strašně moc nápadů, že jeden život nestačí k tomu, aby se všechny dostaly ven.

Čeho se můžou návštěvníci letošní Freak Show dočkat? 

Čekají je nějaké staré songy, nějaké nové, které ještě nikdo neslyšel, spousta energie a celé mé srdce!

Děkuji za rozhovor! Najde se něco co bys ráda vzkázala čtenářům webu obscurefreaks.cz? 

Nemůžu se dočkat, až vystoupím a společně budeme moct zapomenout aspoň na chvíli na tyhle těžké časy. Tak doraž na párty! A přijď po vystoupení říct, „ahoj“!

Jo Hysteria - Träume in Farben

Jo Hysteriu můžete také sledovat na Instagramu a Spotify! Přečtěte si také si další rozhovory s účinkujícími nadcházející fetish párty Freak Show, jako jsou BDSM/goth modelka LilitheAlice, upíří královna Dark Ophelia či rigger George Rope.