© Lilith's Eye
Model & MUA: Dark Ophelia

První otázka nepřekvapí. Jak bys popsala našim čtenářům to, čemu se věnuješ?

To, čemu se věnuji, je vizuální umění. Jestli je to tanec, burlesque, fotomodeling nebo moje výtvarná tvorba, vždy jde o způsob komunikace s divákem pomocí obrazů a jejich vnímání. Tímto způsobem se snažím lidem sdělit svoje pocity, nálady a myšlenky. Tohle je můj způsob vyjadřování se, moje prezentace, řeč, kterou používám, abych lidem přiblížila můj svět, jak ho vidím já (úsměv).

Co tě na vystupování baví nejvíce?

Baví mě celá ta show. Miluju možnost být na stagi, kýmkoliv chci. Můžu si zde plnit svoje sny. Jsem vždy nadšená, když diváci během show reagují a snaží se komunikovat také. I oni tímto způsobem dávají najevo své pocity a nadšení. Baví mě podněcovat jejich fantazii. Je to jako když si s někým můžete příjemně popovídat, jen jiným způsobem.

A co ta burleska? Kdy tě poprvé napadlo s něčím takovým začít?

Poprvé jsem se o burlesque dozvěděla, když jsme vymýšleli tribal fusion choreografii se skupinou Bellatrix, kde jsme právě použili nějaké burlesque taneční prvky. Mně se to moc líbilo. Bavila mě na tom ta hravost. Od té doby jsem začala o burlesce čím dál víc přemýšlet. Když byly nějaké workshopy zaměřené na toto téma, hned jsem je absolvovala. Chtěla jsem se burlesque naučit tak moc, že jsem přesvědčila i majitelku Bohemian Burlesque festivalu, aby začala učit burlesque kurzy v Brně (smích). 

První svoje burlesque vystoupení jsem měla v roce 2018. To bylo inspirováno post-apo tematikou a hrou Fallout. O rok později se mi podařilo s “Vampire Queen” vystupovat i v Německu  na festivalu v Berlíně, v Drážďanech, ale také v Lipsku během festivalu Wave Gothic Treffen. Účast na festivalech v Londýně a v Rijece už byla bohužel jen on-line, kvůli covidu a lockdownům. Uvidíme, co se podaří letos. Ráda bych se zase na nějaké festivaly přihlásila. Tak snad to vyjde.

Dark Ophelia
„Asi jsem svým způsobem nějaký ambivalentní exhibicionista“

K burlesce samozřejmě patří velkolepé kostýmy, kde bereš inspiraci?

Všude kolem sebe. Vystudovala jsem textilní design a mám bujnou fantazii. Je to hodně o pocitech. Prostě mám nějakou myšlenku a přemýšlím, jak nejlépe bych ji dokázala ztvárnit barevně, jaký materiál použít, co by to mělo dělat, jaké to je na omak. Miluju umění. Spoustu inspirace člověk najde i tam, ale také v přírodě. (...) Stačí se porozhlédnout a vnímat svět kolem.

Můžeš nám povědět, jak ses k tomu všemu vlastně dostala?

No na tuhle otázku už jsem vlastně odpověděla dříve, díky tanci (úsměv). Ale můj švagr jednou řekl, že se diví, že jsem s burlesque začala až tak pozdě, že prý jsem se stejným způsobem předváděla doma, už když mi bylo 9 let (smích). Asi jsem svým způsobem nějaký ambivalentní exhibicionista.

Máš nějakou radu pro holky, které s burleskou začínají, nebo by s ní rády začaly?

Jasně, ať se toho nebojí a jdou si za svými sny.

Kromě vystupování ráda fotíš glamour a akty, co tě baví nejvíce? Modeling nebo performance?

Obojí. Ideální je, když se to dá propojit (smích).

Dark Ophelia
Provokativní spojení krásy a smrti

Co nejraději děláš ve volném čase, kdy zrovna nefotíš nebo nevystupuješ?

No, to je těžší otázka. Fotomodelingu a přípravě vystoupení většinou věnuji veškerý svůj volný čas, protože kromě toho chodím i do normální práce. Ale pokud si vyšetřím nějaké volno jen pro sebe, trávím čas buď procházkami v přírodě nebo jedu na nějaký koncert, kde bývám naopak já nadšeným divákem v první řadě.

Na co se můžou návštěvníci letošního ročníku Freak Show těšit?

No přece na legendární upíří královnu, která je velmi smyslná a lační ochutnat elixír života kolující ve vašich žilách. 

Děkuji za rozhovor! Najde se něco co bys ráda vzkázala čtenářům obscurefreaks.cz? 

Aby určitě přišli na Freak Show a nepromeškali vše, co se tam bude dít. Všechny vás moc ráda uvidím.

Dark Ophelia
Vampyrismus je u Dark Ophelie častým motivem

Mimo jiné doporučujeme prohlédnout si tvorbu Dark Ophelie i na Instagramu. V případě, že vás zajímá, ale více z její tvorby, můžete ji podpořit na jejím Patreon účtu. Těšíte se na Freak Show a nemůžete se jí dočkat? Přečtěte si naše další rozhovory s hosty, jako je rigger George Rope, zvrhlý spanker Frydazz nebo fotografka, která propadla provazům, Aoki Gahara.