V rozhovoru se Slayshou nahlédneme za kulisy OnlyFans a dozvíme se o řadě pozoruhodných detailů jejího tvůrčího procesu i osobního života. Slaysha se s námi otevřeně podělí o své dojmy, motivace a cíle, a dozvíme se, jak lze propojit vášeň a kreativitu ve světě digitálního obsahu.


Ahoj, mohla by ses pro začátek trochu představit pro ty, kteří tě ještě neznají? Čemu se ráda věnuješ ve svém volném čase, co tě charakterizuje nebo co ti dělá radost?

Ahojky, mimo cosplaye a fotomodeling ráda čtu, momentálně dokončuji Mgr. titul z bohemistiky, což asi vypovídá o mé lásce k literatuře. Mou velkou láskou je horor v podobě her, knih i filmů. Také miluji zvířata a adoptovala jsem dvě morčátka.

Jaký byl tvůj vůbec první impuls k tomu začít vytvářet obsah na OnlyFans? Byla to jasná volba, nebo jsi čelila i pochybnostem?

Impuls, nebo spíše kopanec do zadku, mi k tomuto dala moje kamarádka Hemulka. Dříve jsem měla pouze Patreon, kde se moje výdělky pohybovaly v pár tisících měsíčně, což bylo fajn, ale nevěnovala jsem tomu velkou pozornost. Cosplay byl pro mě pouze koníček. Hemulka mě motivovala, abych zkusila OnlyFans, protože se jí tam velmi daří a je spokojená. Já nesnáším změny, to byla asi moje jediná pochybnost. Jsem ale velmi ráda, že jsem to udělala.

Slaysha Cosplay
Slaysha cosplay miluje, @slayshaxox

Jak se tvá tvorba vyvíjela v čase? Měla jsi od začátku nějaký jasný plán, jak by tvá tvorba měla vypadat, nebo se řídíš nějakými trendy, případně něčím jiným?

Myslím, že pokud se člověk chce živit na internetu, musí do určité míry sledovat trendy - jaké hry či anime jsou zrovna populární atp. U promování na sociálních sítích toto platí dvojnásob, dnes musí člověk opakovat trendy takřka do zblbnutí, protože trh je přesycený. Myslím nicméně, že hlavním důvodem, proč se moji fanoušci vrací ke mně, je moje upřímná láska k věcem, které cosplayuji. Dalo by se tedy říci, že mým hlavním lákadlem je moje nerdy osobnost.

Jaké jsou tvé oblíbené aspekty práce na OnlyFans, a co jsou naopak stinné stránky? Stalo se například někdy něco, kvůli čemu bys uvažovala, že s tvorbou skončíš?

Nejvíce mi asi vyhovuje, že jsem v tomto svým pánem. Já rozhoduji, kdy a jak pracuji. Také mi to dodalo obří dávku sebevědomí. Nejstinnější věcí na OnlyFans je asi jejich podpora, pokud se objeví nějaký problém, téměř nejsou ochotni ho řešit. Většinou na maily odpovídá umělá inteligence.

Chtěla jsem doopravdy skončit jen jednou, a to kvůli mému bývalému příteli, pro kterého bylo OnlyFans nepřekonatelnou překážkou. Nakonec se nicméně objevily další související trhliny v našem vztahu.

Osobně jsem se setkala s tím, že někteří mladí lidé uvažují nebo někdy uvažovali o tom, že by s podobnou tvorbou začali. Co bys poradila někomu, kdo by měl také zájem stát se tvůrcem na OnlyFans?

Nejsem fanouškem toho, aby někdo oslavil osmnácté narozeniny a okamžitě si založil účet na OnlyFans nebo jiné platformě určené pro dospělé. V té době kolikrát nemáte ani hotovou střední školu a přístup lidí pravděpodobně nebude úplně vstřícný, to je prostě realita. I po získání vzdělání bych toto rozhodnutí zvážila, protože to je přece jenom volba, kterou nemůžete nikdy vzít zpět.

Je také naivní si myslet, že s OnlyFans přijdou velké peníze. Většina tvůrců si vydělá pouhých 3000 Kč měsíčně. Čili má základní rada je: pokud tě to nebaví, nedělej to.

Kromě focení obnáší tvá práce i komunikaci se sledujícími. Máš nějakou oblíbenou historku spojenou s interakcí s fanoušky?

Asi nemám žádnou oblíbenou historku, přece jenom jsem s nimi v kontaktu denně, a drtivé množství mých zkušeností je pozitivní. Co se týče znepokojivých zkušeností, nejvíce mě vždy vykolejí, když se snaží někdo zjistit, kde bydlím, či jiné osobní informace. Na střední jsem měla stalkera, který byl rodinným přítelem, takže tohle je pro mě děsivé.

Slaysha Cosplay
Od anime po fantasy - na své si přijdou i fanoušci zaklínače, @slayshaxox

Jakým způsobem se staráš o své psychické a fyzické zdraví při práci na této platformě? Ovlivnilo tě tvé působení na OnlyFans nějak?

Pravidelně cvičím a co se týče OF, nepotřebuju nějakou speciální péči o psychiku. Léčím se nicméně už od dětství u psychiatra s úzkostmi. Už jsem v jedné odpovědi zmínila, že jsem si hodně zvýšila sebevědomí, to je ten pozitivní vliv. Na druhou stranu podle mě není zdravé používat svůj vzhled jako komoditu. Člověk se pak stane méně sám sebou a více majetkem druhých.

A jak tvé působení na platformě ovlivnilo tvůj osobní život a vztahy? Co na to říkají třeba rodiče, případně partner? Máš v nich oporu, nebo tě naopak kritizují?

Máma je proti pornu, jinak je jí to jedno. S tátou to takhle do detailů neřeším, ale oba se zajímají hlavně o to, abych se o sebe postarala. Jsou v tomto ohledu velmi liberální. Přítele jsem před začátkem našeho vztahu informovala, že nebude existovat nějaké “on nebo OnlyFans”. Tohle je moje svobodná volba a skončím, až budu sama chtít skončit. Pokud by toto nemohl můj partner respektovat, nebyl by mým partnerem.

Slaysha Cosplay
Slashin OnylFans umí zamotat hlavu, @slayshaxox

Máš nějaké plány do budoucna, co se týče tvé tvorby, na které se můžeme těšit? Nebo je něco, čím bys ráda upoutala naše sledující na tvůj OnlyFans?

Plánů mám upřímně hodně. Teď mi leží doma spoustu nenafocených cosplayů, takže například Vanilla z Nekopary, Kurumi (Date a Live), Ankha (Animal Crossing) a mnoho dalších. Budu ráda, když vše stihnu, než mi bude třicet. (smích)

Mockrát děkujeme za rozhovor! Napadá tě ještě něco, co bys ráda sdělila našim čtenářům?

Také moc děkuji. Chovejte se laskavě nejen k druhým, ale hlavně k sobě. To mi přijde v dnešní vystresované době nejdůležitější.

Pokud milujete anime, fantasy a především cosplay, můžete Slayshu sledovat na Instragramu a nezapomeňte podpořit její tvorbu skrze Patreon nebo OnlyFans.