Vojtěch Vojkovský je neúnavný tvůrčí workoholik, který se snaží svůj čas maximálně využít a ve všech oblastech svojí činnosti se posouvat vpřed a nahoru. Kromě produkce beatů a rapu pod uměleckým jménem Voodoo808 je Vojtěch známý také svou oblibou v grafice a kreslení. Nyní se dokonce zdá, že rapper z labelu Hypno808 Hugo Toxxe se chce do kreslení ponořit ještě více.

Concept arty komixu napovídají atmosféru a akci

Zveřejněnou ochutnávku označil Vojtěch jako „sneak peak do svého nového světa“ a není pochyb o tom, že když se do něčeho Vojtěch zakousne, vydá ze sebe to nejlepší, a k tomu ještě něco navrch.

Voodoo808, komix
Že by hlavní hrdina komixu Voodoo808? zdroj: @voodoobeats808

Vidět můžeme návrhy postav, kde jedna z nich  nápadně připomíná samotného rappera Voodoo808. Má se jednat o případnou hlavní postavu? Bude charakter i samotný příběh zrcadlit Vojtěcha samotného? Ukázka prostředí zase slibuje temnou urbanistickou atmosféru a nechybí ani náčrt pěstního souboje, takže o napětí a akci zdá se nebude nouze.

Víc toho Vojtěch o detailech postav ani příběhu komixu neprozrazuje a chytře nás odevzdává do rukou dohadů a spekulací. Zkrátka si musíme počkat, až co jeho tvořivá mysl vyplodí.

Voodoo808, komix
Vojtěch je člověk mnoha talentů, zdroj: @voodoobeats808

Fanoušci říkají, „je to fire!“

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. I když toho Voodoo808 prozradil tak málo, fanoušci se už teď nemohou dočkat, co z toho celého vznikne a těší se na další Vojtěchovo „leaky“. Objevil se i vtípek, že se brzy dočkáme Vodoo808 Comics vydavatelství, ale s Vojtěchovo zapálením by se ani nebylo čemu divit.

Jestli se bude jednat o kratší příběh třeba do bookletu nebo plnohodnotný komix s případnými pokračováními zatím nevíme. V každém případě se i my těšíme!

Voodoo808, komix
Jaký příběh se bude ohrávat v betonové džungli? zdroj: @voodoobeats808

Kdo je Voodoo808?

Vojtěch Vojkovský AKA Voodoo808 je rapper a producent, který se tvorbou beatů zabývá už od roku 2008. V roce 2014 si jeho talentu povšiml rapper Marat a na Vojtěchovo beatu postavil track Krysy. Jen o dva roky později navázal spolupráci s labelem Hypno 808 založený Hugo Toxxem. 

Rok 2018 byl rokem Vojtěchova debutu s albem Techno 808, který měl už i včetně textu a rapu plně ve své režii. Od té doby jsme se dočkali ještě dvou desek, naposledy v roce 2022 (UFO1). Dnes je také součástí tvůrčího duoa spolu s Andreou Vojkovskou v experimentálním multimediálním projektu Space Love, který kombinuje vizuální a hudební tvorbu.