Festival Freak Show každoročně přináší večery plné našlapané taneční hudby, žhavá vystoupení, ale co je dost možná nejdůležitější, Freak Show je prostor, kde můžeš odhodit všechen stud, obavy z předsudků a projevit svou pravou jedinečnou identitu, kterou jinak před prudérním okolím často skrýváš. Právě to je jádrem úžasné atmosféry Freak Show, ve kterém můžeš být kompletně sám sebou a kde nemusíš brát ohledy na konformitu.

Aby však mohla taková atmosféra vzniknout a fungovat a každý (včetně tebe) si ji mohl na plno užít, musí existovat nějaká pravidla. Tato pravidla nemají za cíl kazit ti zábavu, právě naopak! Mají chránit tebe, tvé kamarády, a vůbec každého, kdo si chce užít skvělou párty.

Žhavou, ale hlavně bezpečnou atmosféru můžeš podpořit i ty

Foťáky nechte doma, děkujeme

Přestože je Freak Show v podstatě veřejnou akcí, účast na ní může být pro některé návštěvníky intimní záležitost. Chtějí dát bezpečně na odiv to, co jinde nemohou. Prostředí plné zvědavých objektivů však na atmosféře bezpečí příliš nepřidají.

Na akci bude zajištěno dostatek profesionálních fotografů, kteří budou dokumentovat vystoupení, načeš fotky najdeš na našem facebooku, instagramu či přímo tady na webu. Buď proto ohleduplný a ušetři práci sekuriťákům, děkujeme!

Dresscode

Intolerance nebude tolerována

Na Freak Show máš jedinečnou šanci, být tím, kým se opravdu cítíš. Ať už si libuješ v nějakém fetiši, jsi nakloněný BDSM nebo se identifikuješ s LGBT komunitou, jsi u nás srdečně vítán. Od tebe na oplátku žádáme, abys byl alespoň tolerantní k lidem, jejichž vlastní choutky ti třeba nevoní.

Chovej se tak, jaké chování očekáváš od ostatních. Když to tak budeme dělat všichni, zábavu nám nic nezkazí. S případnými rebely si hravě poradí organizátoři a ochranka, takže se není čeho bát.

Víš, co je to SSC?

Pokud se běžně nepohybuješ v BDSM scéně nebo jsi na žádné akci typu Freak Show ještě nebyl, může být pro tebe tato anglická zkratka novinkou. Znamená safe, sane, consensual – tedy bezpečně, rozumně a se souhlasem.

Na Freak Show se dost pravděpodobně setkáš s vyznavači BDSM nebo shibari, kteří se rádi odevzdávají na milost svým pánům nebo dominám a není nic špatného na tom, když by sis chtěl/a vyzkoušet někomu naplácat na holou a podobně. Za jakýchkoliv okolností však musí veškerá podobná zábava probíhat v rámci zásad bezpečně, rozumně a se souhlasem – bez výjimek!

Vázání, plácání - všechno je v pořádku, ale jen se zásadami SSC!

Samozřejmě zásady SSC se vztahují nejen na BDSM aktivity, ale vůbec na chování na celé akci. Nepochybuj, že na Freak Show uvidíš spousty lidí ve vyzývavých kostýmech (ne-li přímo odvážlivé naháče). Vizáž ale není v žádném případě pozvánka pro cizince k dotykům nebo dokonce k něčemu dalšímu. Když ti dotyčný/á řekne, že můžeš, máš zelenou. Když ti následně řekne, „dost, stačí, přestaň atd.“ je to jasná stopka. Jednoduché, že?

Až ti možná přijde hloupé, že něco takového vysvětlujeme takhle podrobně. Vlastně doufáme, že ano. Něco takového by mělo být snad každému jasné, ale divil/a by ses, kolik lidí by to potřebovalo vysvětlit ještě více po lopatě.

Poslední pravidlo, užij si Freak Show!

Nechceme tě nutit, ale doufáme, že si tuhle freak párty pořádně užiješ. Když budeš následovat výše zmíněné zásady a pravidla, máš v podstatě na půl vyhráno. Podpoříš tím friendly prostředí, bez kterého by to zkrátka nešlo.

Když dorazíš na Freak Show a zbystříš cokoliv nekalého, neváhej se obrátit na security, organizátory, zkrátka kohokoliv, kdo bude nejblíž, abychom problém co nejrychleji vyřešili. Zaručeně nás poznáš podle triček s označením.