Co je dresscode?

Cizí slovíčko, jehož význam vám ale určitě tak cizí není. Pokud chodíte pravidelně do divadla, účastníte se plesů nebo jste někdy byli na svatbě, víte, že rifle a tričko s krátkým rukávem není vždy ten správný outfit.

Některé příležitosti a akce si žádají specifickou vizáž a pro Freak Show to platí zrovna tak. Ale proč vlastně? Proč bychom měli chtít „prudit“ návštěvníky s tím, co si mají obléct?

Freak Show je nevázaná párty, tak se odvaž taky!
Freak Show je nevázaná párty, tak se odvaž taky!

K čemu to je dobré?

Určitá místa nebo příležitosti se svým dresscodem snaží držet nějakou úroveň nebo význam. Pro tematické akce, jako je Freak Show, ale především pro vás – její návštěvníky, přináší dresscode ještě další důležitý benefit, a sice nezaměnitelnou atmosféru.

Ať už se na Freak Show chystáte z jakéhokoli důvodu, bude to jisto jistě i proto, že vás nebaví akce bez tématu a jedinečného zaměření právě na atmosféru. Na Freak Show můžete být plně sami sebou a samozřejmě nechcete v džínách a značkovém tričku zkazit požitek i ostatním. Troufneme si dokonce s redakcí tvrdit, že byste se mohli v triku a džínách trapně cítit hlavně vy sami.

Dresscode Freak Show se vás v žádném případě nesnaží nijak omezit. Naopak má povzbudit vaší kreativitu a pomoci vám i ostatním návštěvníkům stát se součástí jedinečné atmosféry, kde se budou všichni cítit maximálně komfortně. Je to Freak Show, tak se nebojte být Freak!

Náš jedinečný pohled na dresscode

Rozhodně se není čeho obávat. Nejedná se o nic tak přísného, s čím jste se možná setkali na jiných akcích. Po pravdě věříme, že pokud vás naše akce zaujala, nebudete mít s jejím dresscodem nejmenší problém. 

Jak se tedy na Freak Show, popřípadě na Freak Night, „oháknout“? Možností je několik.

  • Fetish materiály: Kůže, latex, PVC, lack, igelit, guma nebo transparentní materiál. Exkluzivní materiály, se kterými můžete vyjádřit svou odvahu i originalitu.
  • Alternativní móda: Schwarze, gothic, drag, punk, dark lolita, techwear, cyberpunk, steampunk a další. Máte volnost projevit svou kreativitu a individualitu skrze netradiční módu a styl.
  • Sexuálně orientované kostýmy: Nebojíte se a rádi vyjadřujete svou sexualitu? Tato kategorie je pro vás! Můžete se obléct do extravagantních kostýmů a sexy oblečků, které budou vyjadřovat vaše preference a touhy.
  • Kompletní nahota, lingerie, silonky, korzety: Pokud se cítíte pohodlněji ve své kůži a rádi ukazujete své tělo, je tato kategorie skvělou volbou. Můžete si zvolit erotický a provokativní outfit, který vás bude reprezentovat.
  • All black (absolutní minimum): Pokud vám vyhovuje minimalistický styl, můžete se rozhodnout pro celočerný outfit. Tento dresscode je nejjednodušší a zároveň vyjadřuje váš příklon k alternativnímu stylu. Skvělá volba pro nové návštěvníky, nebo stydlivější jedince, kteří teprve hledají, co je pro ně to pravé.

Celkově vzato, pravidlo je jednoduché. Zkrátka se oblékněte tak, abyste se cítili příjemně a jak by se podle vás i ostatní měli oblékat na alternativní akce s dobrou hudbou a skvělou atmosférou. Freak Show je jedinečná příležitost zahodit stud a bez obav z předsudků projevit se přirozené já.

Skvělá atmosféra je základem pro skvělý zážitek

To půjdu v BDSM kostýmu po městě až do klubu?

Rozhodně ne! Není nutné vcházet do klubu přímo v outfitu dodržující dresscode. V klubu se nacházejí místnosti pro převlékání. Pokud se ale převléct odmítnete, budete požádáni o opuštění události. 

Jak jsme již výše zmínili, atmosféra je jeden z aspektů, které jsou pro nás (a věříme, že pro vás návštěvníky také) velmi důležité. Cheme takovou Freak Show, kde se můžete otevřeně projevit a maximálně si ji tak užít. 

Pokud si však ve svém stylu ještě nejste jistí, můžete využít „all black“ minimum. Nebudete sice vyčnívat a nejspíš se ani neumístíte mezi výherci naší malé soutěže, ale nic tím nezkazíte a můžete se třeba inspirovat přímo od ostatních návštěvníků na další Freak Show. Příště to budete třeba vy, kdo svojí vizáží vyrazí dech ostatním.

Neboj se být Freak!
Neboj se být Freak!

Existují nějaké výjimky?

Organizátoři, vystupující, personál klubu, ochranka, šatnářky a média jsou osvobozeni od nutnosti nosit dresscode. Platí pro ně výjimka, aby mohli plnit své role na akci. Pro všechny ostatní je dresscode podmínkou pro vstup na akce Freak Show a Freak Night.

Ať už se rozhodnete obléknout do fetish materiálů, alternativní módy, sexy kostýmů, vsadíte na kompletní nahotu nebo zvolíte minimalistický celočerný outfit. Můžete si být jisti, že budete součástí jedinečného zážitku.

Takže se dresscodu vůbec nebojte. Je to příležitost pro vyjádření svého jedinečného pohledu na styl. Připravte si svůj nejlepší outfit a připojte se k alternativní komunitě na nezapomenutelné akci Freak Show!

Pokud byste si i po tomto článku nebyli jistí, můžete nám poslat svou fotografii v dresscode do zpráv na našem facebooku nebo instagramu.

Od Freak Show 2023 vás dělí jen pár týdnů!

I tento rok se bude brněnská Melodka lesknout latexem a ve vzduchu bude cítit žhavá nestoudnost. Čekají vás nevázané shibari vystoupení, neo-burlesque show i tradiční BDSM koutek pro všechny, kteří rádi zlobí.

O vaše uši se postará bohatý zástup DJs, kteří budou z repráků valit rytmy dark electra, dance, rave i syrového industrialu. Rozhodně je na co se těšit!

Freak Show - Friday | Brno 2023

Označ se na stránce události Freak Show - Friday | Brno 2023 nebo sleduj obscurefreaks.cz a buď v obraze o všech novinkách!

Těšit se můžeš třeba na rapperku Gabrielu Quinn AKA Playstation Princess. Přímo z brněnského shibari studia Bad Reputation k nám na pódium Freak Show dorazí také Alex in Ropes a Kinky Gabriela. Za mixážním pultem se zase objeví svěží Djka Klorox.

Některé vystupující můžeš znát také ze starších ročníků nebo našich rozhovorů. Třeba spankera a riggera Frydazze nebo DJe IceDoll, který to roztočí na after party.