photo: © Petr Fojtách, IG: @p3can_foto

Prozradí také, co chystá pro ty z vás, kteří dorazí  23. 6. 2023 do brněnské Melodky na divokou fetiš párty Freak Show 2023.


Mohla bys nám na začátku říct něco o sobě a tvé DJské kariéře?

Určitě, ráda bych se představila. Jmenuji se Klorox a jsem DJka z Brna. Hraji tvrdou elektronickou hudbu, převážně techno, tekkno, EBM a breakbeaty. Začínala jsem na industrial technu a hardtechnu.

Po návštěvách akcí, jako je například pražský Whiskas, jsem se začala věnovat i hardcoru, happy hardcoru apod.

Jak dlouho se věnuješ hudbě a jak dlouho už hraješ jako DJka?

Hudbě se věnuji již nějakým pátým rokem. Zhruba dva a půl roku zpět jsem začala i s DJingem a hraji asi cca druhým rokem.

Kvůli mému bývalému jsem se toho dlouho bála, protože měl vždycky plno připomínek, ale od té doby, co s ním nejsem, se tomu snažím věnovat většinu mého volného času.

Jaký styl hudby posloucháš nejčastěji a jaký styl hraješ, případně které žánry hudby máš nejraději a které nehraješ?

Většinu času neustále přecházím mezi jakýmkoliv wavem a technem. Nepohrdnu ale žádným stylem, který hraju. Taky hodně poslouchám ambient a sem tam si poslechnu i “populární” hudbu. V hraní se jí ale snažím vyhýbat a pokud už u mně uslyšíte něco z populární hudby, je to většinou nějaký techno remix.

Klorox: Brněnská DJka, která se nebojí tvrdé elektronické hudby
„Několikrát jsem se chtěla zabít, začala jsem se sebepoškozovat...“, photo: © Petr Fojtách, IG: @p3can_foto

Co tě přimělo začít hrát tvrdší hudební styly?

V podstatě jsem je poslouchala vždycky (kromě hardcoru, tomu jsem přišla na chuť až v posledních dvou letech). Nevím, asi mě prostě přestalo bavit hrát pomalu. 140 BPM je pro mě opravdu minimum, spíš 145. Dost často ale hraju kolem 160 BMP.

Kdo jsou tvými největšími hudebními vzory a proč? A jaké jsou tvoje další plány v oblasti hudby a hraní?

Takových vzorů mám asi více. Co se týče DJingu, asi mě hodně inspirují moji přátelé. Z větších jmen se mi hodně líbí celková práce KRTM, I Hate Models a Klangkuenstler. Když mám říct nějaké jména kompozérů a ambientních umělců, naprosto miluji Caterinu Barbieri a Alessandra Cortini.

Z hardcore, breakcore a vlastně „všehocore“ scény mého kamaráda KōNcHiho. Chci někdy udělat tak dobrý album, jako je jeho Českoslovenscore.

Jaký je tvůj přístup k výběru skladeb pro své sety a jak se na ně připravuješ?

Obvykle jsem si sety připravovala, teď si ale troufnu říct, že bych set zahrála bez větších problémů i z patra. Vzhledem k tomu, že jsem ale zapomnětlivý idiot a zmatkář, tak si je radši chystám.

Dokážu se taky dost přizpůsobit okolí, takže zároveň pořád hraju „svůj styl“, ale stále dokážu vymyslet typ hudby, kterou zahrát pro danou akci a zapadnout do line-upu.

Klorox: Brněnská DJka, která se nebojí tvrdé elektronické hudby
Na Klorox se můžeš těšit už 23.6.2023 na Freak Show! photo: © Petr Fojtách, IG: @p3can_foto

Jaká byla tvá nejlepší akce, na které jsi hrála, a proč?

Moje nejoblíbenější akce byl stoprocentně Cave Rave, o kterém se rozepíšu až dále. 

Mohla bys nám říct více o písni s provizorním jménem „3“? Co tě inspirovalo k jejímu složení?

Hlavně smutek z opuštění. Po jistých událostech, kdy mě zradila nejlepší kamarádka a přestali se se mnou bavit všichni mí dosavadní přátelé, jsem upadla do těžkých depresí. Několikrát jsem se chtěla zabít, začala jsem se sebepoškozovat a následující rok jsem v podstatě jen přemýšlela nad tím, že nic v mém životě vlastně nemá smysl a všechno, na co jsem sáhla, jsem posrala.

V té době jsem udělala asi nejvíc věcí, včetně mého alba, které nikdy nevyšlo a track „3“ měl být součástí. Celkově má většina mých písniček vyjadřovat jakýsi pocit prázdnoty, beznaděje, ale zároveň i něco hezkého, co se dá ve všem tom chaosu občas najít.

Jak vznikl koncept Cave Rave? Případně chtěla bys v budoucnu pořádat vlastní akce a pokud ano, jak by tyto akce mohly vypadat?

Nemůžu moc do podrobna říkat specifika, ale to si snad domyslíte sami. Tehdy mě napadla skvělá lokace a zorganizovala se naprosto skvělá akce, která dopadla nejlépe, jak jen mohla dopadnout. Zahrála jsem si po boku samých úžasných lidí, většinou žen a nebinárních bytostí.

Hlavními organizátory byli (tehdy jen) kluci ze Speedcoretrew (kam patří i dříve zmíněný KōNcHi a dnes již i to.nie). Jinak vlastní svoji galerii jménem Zaazrak a dělají nejlepší akce v Brně a za tím si tvrdě stojím.

Akce bych určitě pořádat chtěla, potřebuju ale našetřit trochu svých začátečních financí na rozjezd něčeho podobného. Určitě ale plánuju akci v Yacht Clubu v Brně. Akci bych chtěla udělat multižánrovou a hlavně tam chci spoustu zajímavých výzdob!

Na co se návštěvníci mohou letos těšit na Brněnské Freak Show, na které budeš hrát?

Budu se tentokrát snažit o trochu více elektro-wave a techno EBM set, takže něco docela jiného, než jsou u mně lidi zvyklí a co jsem doposud hrála. Když jsem začínala s mixováním, tak jsem hrála hodně wavu, takže to bude návrat k takovým mým pomyslným kořenům. Hrozně se na vás všechny těším a doufám, že se vám moje hudba bude páčit!

Freak Show 2023 se blíží!

I tento rok se bude brněnská Melodka lesknout latexem a ve vzduchu bude cítit žhavá nestoudnost. Čekají vás nevázané shibari vystoupení, neo-burlesque show i tradiční BDSM koutek pro všechny, kteří rádi zlobí.

O vaše uši se postará bohatý zástup DJs, kteří budou z repráků valit rytmy dark electra, dance, rave i syrového industrialu. Rozhodně je na co se těšit!

Freak Show - Friday | Brno 2023

Označ se na stránce události Freak Show - Friday | Brno 2023 nebo sleduj obscurefreaks.cz a buď v obraze o všech novinkách!

Některé vystupující můžeš znát ze starších ročníků nebo našich rozhovorů. Třeba rozvernou dvojici Kinkyloove, spankera a riggera Frydazze nebo DJe IceDoll, který to roztočí na after party.