Věnuješ se hodně činnostem. Zpěv, videotvorba, organizování akcí a je toho určitě ještě více. Jak bys souhrnně popsal, co děláš? Kdo vlastně jsi a jak vzniklo alter ego Slaytiiina?

Já jsem vždy tvořil nekonvenční věci, které na česko-slovenské scéně nejsou. Zaujal mě ale hlavně make-up. To se rozvinulo v točení YouTube videí a tvorby hudby. Z hudby jsem potom navázal na parties (Party Monster), které dělám s kamarádkou Emou Lacovou. 

Jsem typ člověka, který se rád pouští do výzev. Pokud mi něco připadá jako super nápad, tak se do toho pustím a snažím se to dotáhnout do konce. Intenzivně se snažím hledat nové cíle.

Já ani nevím, jak moje alter ego vlastně vzniklo. Ono to nebylo úplně úmyslné. Když si dám na sebe paruku a šaty a další ženské věci, podvědomě se ze mě stává nová osoba. Já bych se asi nedokázal chovat jako Slaytiiina, když zrovna vypadám jako Adam. Naopak když jsem Slaytiiina, tak se nedokážu chovat normálně. Z ničeho nic se to v mně přepne a jsem crazy. Je to takové samovolné.

Jak vznikl nápad na společnou písničku s Emou Lacovou a Mad Max?

Pravda je, že tuto písničku jsem napsal sám ještě v roce 2018. To vlastně nikdo neví. Byla to moje první písnička a napsal jsem ji ještě dřív, než vyšla moje debutová píseň Mona Lisa. Ale říkal jsem si, že ta písnička ještě není na takové úrovni a odložil jsem ji do šuplíku a věnoval jsem se jiným věcem. 

Po 4 letech jsem tu písničku našel na počítači a řekl jsem si, proč jsem tu písničku vlastně nikdy nenahrál - že je vlastně celkem cool? A tak jsem ji trochu přepsal, aby sedla více k mému dnešnímu já. Protože je písnička věnovaná tématu odsuzování LBGT komunity a lidí vystupujících z řady, přišlo mi vhodné zapojit do songu mé kamarádky Emu a Max, protože kritice na internetu čelí dennodenně.

Musím ale přiznat, že Ema ani Max neumí zpívat. Ve studiu jsme strávili 10 hodin. Z toho půl hodiny jsme nahrávali mě a zbylých 9,5 hodin Emu ani Max, protože mají skoro 0% hudebního sluchu. Tím se ani netají a připravili mě na to, že to s nimi bude náročné. Nakonec jsme to po dlouhých hodinách nahrávání a několika dnech postprodukce zvládli.

V klipu se nachází dva světy. Ten vnější, konformní v podobě obchodu a ten svobodomyslný v podobě párty. I refrén zní jako taková ironická reakce na konformní postoje. Trefili jsme se?

Já jsem v tom klipu chtěl ukázat, že lidé nás vnímají jako zlé lidi, výtržníky, kteří ničí společnost. Proto jsme tam chtěli zahrnout přepadení obchodu. Že tam přijdeme se zbraněmi a okrademe nevinnou starou paní, protože tak nás lidé někdy vnímají.

Oni nás vlastně démonizují jen proto, že nosíme šaty, jsme sexuální a výrazně se malujeme. (...) Podle nich bychom měli být někde zavření nebo vystřílení. Tak jsme tím klipem chtěli ukázat, jak nás lidé vnímají. A tu párty jsme tam zakomponovali, protože já Ema a Max vnímáme život jako jednu velkou party. Já jsem přesvědčený, že život je třeba si užít. Na té party jsem se snažil zakomponovat co nejvíce LGBT lidí, homosexuálů, transgender lidí, drag queens, furries, protože vím, že jsou mainstreamem odsuzováni.

Jak vymýšlíš náměty na svoje klipy a jakou roli v nich hrají outfity?

Já se snažím dělat věci, které jsou mi blízké. Na střední škole jsem studoval filmovou tvorbu, takže si všechny klipy střihám a režíruji sám. Zároveň se starám taky o celkovou produkci. Když jsem šel na filmovou školu, čekal jsem, že budu točit skvělé seriály a filmy. Zjistil jsem ale, že to není úplně možné. Nelíbí se mi totiž, co se na Slovensku a v Čechách točí. Zároveň jsem od toho upustil, protože jsem se chtěl věnovat více Slaytiiině.

Potom jsem si ale uvědomil, že se můžu při natáčení videoklipů realizovat a vytvořit si takový svůj mini-film. Realizuji tím svoje nesplněné touhy o točení filmů. Můžu si tak vymýšlet vlastní příběhy, kostýmy, prostě cokoliv.

V klipu se objevuje starší dáma. O koho se jedná a jak se sama k videoklipu stavěla? 

Tuto paní, ale nejen ji, našla moje manažerka. Té jsem zadal, že hledáme někoho okolo 70 let a na stránce komparz.tv vytvořila inzerát. Odpovědělo přes 20 různých lidí, kteří chtěli být v tomto videoklipu. Všem jsme nabídli stejný honorář, ale lidi jsme obsazovali podle toho, kterým byl zadaný koncept klipu nejbližší. Dopředu jsme potencionálním herečkám pověděli, o co se bude jednat a s kým budou natáčet. Nakonec jsme vybrali herečku, která podle nás byla s konceptem videoklipu nejvíc v pohodě.

Ona tomu všemu byla jinak velmi otevřená. Hlavně byla moc milá. Když jsme po ní chtěli, aby zahrála, že je naštvaná během přepadení, tak to ani nedokázala a tak jsme museli tuto scénku vystřihnout. Byla hrozně příjemná, na nic si nestěžovala a se vším byla v pohodě.

Co tě vede k tomu tvořit? Má mít tvá hudba nějaký odkaz? Co u tebe může posluchač najít?

Co se týče mojí tvorby, snažím se tvořit různorodý obsah. Spousty YouTuberů nebo hudebníků obecně má jen jeden styl nebo se věnují jen jedné činnosti. Na mém YouTube kanále najdete snad všechno. Od seriózních rozhovorů přes make-up tutoriály nebo vlogy po úplně šílené videa. Některá videa, jako třeba písničky, mají za cíl jen pobavit, jiné zase pohoršit. Některá videa mají, ale i hlubší význam.

V rámci mého debutového alba jsou všechny písně koncipované v alter egu Slaytiiiny. Skrze ní se snažím prezentovat jako laciná štětka, která okrádá staré muže o peníze. Jiné písně jsou ale upřímné a vycházejí přímo ze mě. Každý můj produkt ma jiný koncept a je pojatý úplně jinak. Snažím se spíše tvořit tak, jak se momentálně cítím. V albu je například jedna píseň o mém rozchodu a osobním životě.

Jak vnímá tvoji tvorbu okolí a tvoje rodina? Podporují tě?

Já jsem osobně velmi vděčný za to, jak mě mé okolí vnímá. Všichni moji kamarádi a celá moje rodina mě podporuje úplně maximálně. Rodina mě vždy podporovala v tom, abych dělal to, co mě baví a když se tím mohu živit, je to podle nich ještě lepší. Někdy mi i moje matka kupuje nějaké dámské oblečení a make-up. (...) Uvědomuji si, že není úplně běžné, aby někoho takto extravagantního lidé podporovali a o to víc si toho vážím. Někteří přátelé právě hráli i v tomto klipu.

Nebylo tomu ale tak vždy. Vzpomínám si na přechod, kdy jsem měl 15 let. Tehdy jsem byl normální kluk a právě když jsem se pustil do těchto věcí, přišel jsem o nejlepšího přítele, se kterým jsem se kamarádil 13 let. Odsuzoval to, že se převlékám za ženu (drag). Ale ve výsledku mi to není ani líto. Pokud někdo nedokáže respektovat to, jaký jsem a kór, když tím nikomu neubližuju, musím přemýšlet nad tím, že to asi nebyl pravý kamarád.

Co se týká nějakých přešlapů, kdy jsem pracoval na nějakých projektech, blízké okolí mě vždy upozornilo na něco, s čím nesouhlasí, ale respektují to co dělám a za to jsem moc rád.

V minulosti si prohlásil, že pro to co chceš, bys šel přes mrtvoly. Co nejhoršího si pro to kdy udělal?

Dělal jsem klasické bizary a svému alteregu Slaytiina jsem nezůstal nic dlužný. Dělal jsem to, co jsem věděl, že lidé chtějí vidět a co vytvoří rozruch. Je jedno jestli v dobrém či špatném, hlavně ať se o mně ví. Jedno z videií, které mi dost pomohlo ke větším číslům, bylo video s názvem "Nakupuji potraviny jen v ŽENSKÉM SPODNÍM PRÁDLE".

Čistým záměrem tohoto videa, bylo vytvořit co největší kontroverzi a sledovanost. Plazil jsem se polohaný po obchodě, choval jsem se nevhodně vůči personálu, slovně jsem obtěžoval náhodné kupující a nakonec jsem dostal i zákaz vstupu do obchodu a ne jen do jednoho. Toto video mi zaručilo, že jsem se konečně poprvé dostal do mainstreamových magazínů jako je REFRESHER nebo Topky.

Je tu však ale ještě jedna věc, kterou ale nemůžu říct celou. Spolupracoval jsem s velmi mnoha lidmi, se kterými mi bylo nepříjemné pracovat a šlo mi čistě jen o to, aby to mělo sledovanost.

Nakupujem potraviny len v ŽENSKOM SPODNOM PRÁDLE

Je jasné, že si jdeš za slávou a úspěchem. Jsi se svým současným životem spokojený? V rozhovoru pro REFRESHER si zmínil, že okolo 30 let chceš mít ženu a děti. Nejde to pak trochu proti sobě? 

Paradoxně nemůžu říct, že bych byl se svou slávou spokojený. Čím méně slavný jsem byl, tím jsem se cítil úspěšnější a čím jsem úspěšnější a slavný, uvědomuji si, čeho více bych mohl dosáhnout. Ale možná je to jen chamtivost. Kdo ví. (...) Když jsem totiž začínal a byl jsem jediný z okruhu mých přátel, který měl 30 000 sledujících, bylo to pro mě velké číslo.

Jak jsem pronikl do showbyznysu více a poznal jsem se s lidmi, jako je například Zuzana Plačkové a jiné celebrity, které mají milion sledujících, uvědomil jsem si okolik slavnější můžu ještě být. Do jisté míry jsem spokojený s tím, co mám. Živím se poměrně slušně tím, co mě baví, ale i tak chci být co nejúspěšnější a nejslavnější, jak se jen dá.

Jinak, co se týče rozhovoru v magazínu REFRESHER, ten rozhovor přepsali podle sebe. Nakonec to vyznělo jinak, než jsem jim to pověděl. Já jsem říkal, že si takový život představit umím. Ať už by to bylo s mužem a dětmi, nebo ženou. Umím si představit, že bych se ve 30 letech usadil a založil rodinu. To je pravda. Zároveň si nemyslím, že by se to muselo vylučovat. Nemyslím tím, že bych ve 30 chtěl seknout se Slaytiiinou a vést nudný život. 

Neumím si představit, že bych si založil jen tak rodinu a nebyl dostatečně finančně zabezpečený a nezažil všechny ty šílenosti, kterými žiji nyní. Jsou lidé, kteří si pořídí dítě ve 20 letech a do toho pijí, fetují a nemají z čeho ani zaplatit dítěti školné. Chci být tedy nejdřív úspěšný a pak si založit rodinu. Přitom ale stále doufám, že se budu pohybovat v showbyznysu.

Díky za rozhovor, máš ještě nějaký vzkaz pro čtenáře webu obscurefreaks.cz?

Buďte sami sebou. Přemýšlejte nad tím, co vás dělá šťastnými a na to se zaměřte. Nedělejte to, co po vás okolí očekává, abyste si jednoho dne nemuseli říkat to, co jste mohli udělat a neudělali to. Bavte se, i kdyby vás okolí mělo odsuzovat a dělejte všechno pro to, abyste byli šťastní, protože život je velmi krátký.

Podívej se na celý videoklip

Slaytiiina ft. Ema Lacová & Max - Obludárium

Přečíst si můžete i naše další rozhovory, například s účinkujícími naší nadcházející fetish párty Freak Show, jako jsou BDSM/goth modelka LilitheAlice, upíří královna Dark Ophelia či rigger George Rope.