Grave Night

Články především ze světa gotické subkultury

Náhledová fotografie

Téma | Vývoj Dark culture a její popularizace

Dnes se podíváme na to, co je to dark culture a jaké má kořeny.

Náhledová fotografie

Recenze | Všechny kočky jsme šedé

Výzkum úzkosti v populární hudbě – tak nějak by se dala označit kniha s názvem Všechny kočky jsou šedé, která vyšla u nakladatelství Paseka, a to příznačně v říjnu roku 2020, v době počínajícího lockdownu.

Náhledová fotografie

Rozhovor | Rozhovor se zakladatelem Infernalismu Sandrem Dragojem

Sandro Dragoj — malíř, spisovatel a básník, kterého jen tak někdo nepřehlédne. Založil uměleckou skupinu Infernalismus a spolupracuje s podnikem Dark Velvet Cafe Bar & Absinth club jako kurátor.

Náhledová fotografie

Téma | Stručný pohled na vývoj gotické subkultury

V tomto článku se pokusím zmínit hlavní pilíře na kterých stojí gotická subkultura s ohledem na nejvyšší možnou objektivnost. K informacim v tomto článku jsem došel díky vyhledávání na internetu a pohybem ve scéně. Tento článek slouží jako pokus o sjednocení základních informací o vzniku subkultury.

Náhledová fotografie

Téma | The Sisters of Mercy ohlásili evropské turné

Sisters of Mercy se vrací s evropskou tour, která česku se bohužel vyhne.

Náhledová fotografie

Pozvánka | Grave Night představuje dvoudenní párty a je na co se těšit!

Nová událost pořádaná týmem projektu Obscure Freaks ve spolupráci s týmem SPAD představuje třetí pokračování akce Grave Night. Již v tento moment je sestava účinkujících více než lákavá. Podívejme se tedy blíže na to, co vás na Pražském pokračování Grave Night čeká.

Náhledová fotografie

Rozhovor | Rozhovor s německou producentkou Dariou Leere

Její první díla byla ve spojení se skupinou Monowelt, se kterou vydala dvě alba, která si získala srdce mnoha posluchačů. Pochmurná atmosféra prvního sólo alba Fragmented identity svedla Dariinu tvorbu na cestu do nitra temných zákoutí hudby, kde vzdává hold starým časům. K tomu jí dopomáhají klasické analogové nástroje. V rámci toho také využívá prvků gotické a EBM hudby a tuto fúzi označuje jako “Aggressive romance”.

Náhledová fotografie

Rozhovor | Rozhovor s nezávislým producentem jménem Willy Absinth

Rozhovor s one-man projektem Willy Absinth, který vystoupí na pokračování Grave Night v Brně!

Náhledová fotografie

Rozhovor | Seznamte se s pražskými Das Funus

Kapela, která lásku k synthetizátorům prostě nezapře. Projekt, který vznikl z popela kapely The Crypt, převzal nejen její logo, ale i několik skladeb. Není řeč o nikom jiném než o Das Funus, kteří vystoupí na Grave Night v Brně.

Náhledová fotografie

Pozvánka | Pokračování Grave Night po úspěšné premiéře hostí BRNO

Drazí temnopáni a temnodámy. Opucujte si své cylindry, nažehlete košile s volánky a přijďte se rozvlnit na nezapomenutelný večírek Grave Night!

1 2 3