Jak se máš a na čem právě pracuješ, Dave?

Dobrá, dejme se raději na další otázku. Jak už je tomu dlouho, co se pohybuješ na poli DJské darkwave scény?

Já se nikdy moc za DJe nepovažoval. První akce, na které jsem si reálně darkwave pustit mohl, bylo, když hráli v Brně She Past Away. To bylo tehdy, když nás asi po 4 tracích s Danem vyhodila obsluha Elevenu na ulici a šli jsme kalit do nejzaplivanější hospody, kterou jsme našli. Tam se mne pokusil okrást nějaký fašoun, který tam roznášel pivo.

Kdy a kde jsi poprvé vystupoval jako DJ ať už v těchto nebo jiných žánrech?

Tak to bude ještě dýl. Pokud si to ještě vybavuji správně, tak poprvé to bylo v klubu Barrák. Tam Daniel pořádal první Freak Show s podtitulem Cyber Domination. Sice jsem se tam moc nehodil, ale bylo to mejdlo, na které jsem ještě nějakou dobu vzpomínal.

Jaká byla tvá cesta k elektronické hudbě? Co bylo tím impulsem, kdy sis pověděl, že elektronika bude pro tebe to pravé?

Když jsem zjistil, že mám gramlavé ruce a neumím hrát na kytaru (smích). Ale teď vážně. Já nikdy asi ani elektroniku dělat nechtěl a těch důvodů bude asi víc. Jak jsem již zmínil v předešlém rozhovoru pro Sanctuary.cz, vůbec první zkušenost byla, když jsme s kámošem asi ve 12 letech vytvářeli hru a chtěli jsme do ní i soundtrack. Asi jsem byl ten melodičtější z dvojce, tak jsem dostal za úkol něco vytvořit. A ačkoliv to nebylo Frankensteinovo monstrum, které jsem stvořil, tak to mělo velmi podobný postup. Tehdy jsem to vytvářel skrz několik MB (megabyte) velké virtuální nástroje a pak každou část zahrál na „živo“ na záznamník a poté v dalším programu spojoval jak ono monstrum.

Teď mě napadá, máš nějakého oblíbeného českého producenta?

Co? Doneste mi koks (smích). Nebo radši ne, nechci dopadnout jako dáda.

Poslední dobou hraješ hodně v Praze a také na akcích Sanctuary.cz, jak bylo pro tebe těžké dostat se na místní klubovou scénu? 

Nikdy jsem se o to nepokoušel, ale jsem člověk, který rád kalí a má rád hudbu a těch akcí bylo poslední dobou po málu. Tak jsme se s přáteli ujali kormidla a pár si jich udělali. Nakonec se ukázalo, že podobně smýšlejících lidí je tu víc.

Také jsme slyšeli, že jsi začal pořádat svoje akce, kde taky hraješ. Můžeš nám o nich říct něco víc?

Na tuhle otázku jsem už asi částečně odpověděl v předešlém úseku, ale milerád samotné akce zmíním. Akorát se teda přiznám, že momentálně jich už přímo pořádám minimum, jelikož jsem to pořádání nechal na lidech, kterým to jde líp. Pokud tedy nemusím mluvit jen o sobě a o akcích, které dělávám já, tak bych rád vyzdvihnul vše, co tak nějak společnými silami děláme. V podstatě se to celé dá dělit na asi 4 druhy neplechy. Pravidelně děláváme bezejmenné osmdesátky, což je skoro vždycky super mejdlo. Pak děláváme ještě synthwave a nějaký netopejřiny. Stačí sledovat páteční akce v Illusion baru a pravděpodobně to nelze minout.

Jaká je tvá vize tvého hudebního projektu do budoucna?

Ta se neustále mění. Vychází tak nějak z momentálních nálad a opravdu se těžko předpovídá, jak to všechno bude dál. Je to pro mne koníčkem i terapií zároveň, takže je ta tvorba velmi náladová a těžko se dá něco plánovat. V jednu chvíli člověk ježí vlasy zvukařům, když si připojí 5 kytarových efektů na mikrofon ale hned v dalších chvíli mixuješ synthwave a darkwave (smích). 

Myslím si, že asi nikdo zatím nespojuje darkwave a synthwave, a tak by právě tohle mohla být má budoucnost, ale zároveň bych někdy rád zapojil více nástrojů a možná i lidí. Momentálně hlavně řeším chybějící hlas, ale protože ten projekt není úplně profesionální, tak by to chtělo někoho, kdo dokáže reagovat na tuhle náladovost, nebo to bude mít podobně. Docela mě baví kombinovat kytary se synthy, tak uvidíme, jestli to někdy bude mít své plody, nebo jestli z toho nevznikne úplně nový a mnohem vážněji myšlený projekt.

Na co se mohou návštěvníci akce Freak Show těšit?

Jaký si to uděláš, takový to máš. Pokud budou lidi chtít, tak to bude pořádný mejdlo, který si všichni společně užijeme (úsměv). 

Závěrem našlo by se u tebe něco dalšího, co bys chtěl čtenářům webu obscurefreaks.cz sdělit?

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn.

(Na dně ve městě R'lyeh mrtvý Cthulhu čeká a sní. – H. P. Lovecraft, překlad)

Dave Von Tenebrae - Suspiria (Official Audio)

Přečtěte další rozhovory s účinkujícími nadcházející fetish párty Freak Show, jako jsou upíří královna Dark Ophelia, rigger George Rope či BDSM duo Kinkyloove.