Tuto osobu znají nejspíš všichni milovníci latexu, cosplaye, ale možná dokonce i vášniví hráči. Řeč je o Lucy BladeRain. Modelce, moderátorce, cosplayerce a známou tváři fetish akcí.

Setkat se s ní můžeme zanedlouho, jelikož je moderátorkou letošního pokračování Freak Show, takže kromě účinkujících se můžete těšit i na její půvabnou společnost.

Požádali jsme tedy Lucy o zodpovězení několika otázek ohledně své kariéry a jejich zálib:

1) Jsi primárně známá jako modelka. Jak dlouho se modelingu věnuješ a je nějaké focení na které dodnes vzpomínáš?

Lucy: Pokud to budeme brát od doby, kdy jsem se poprvé postavila před foťák profíkovi, tak je to už zhruba 15 let. Každé focení je něčím jedinečné, od těch fetish, přes pin-up až po cosplayové, a ráda vzpomínám na většinu z nich. Nejvíc ale asi na dvě s mým dobrým přítelem, známým dnes i ve fetish komunitě a je jím Pavel Slaughter Jelínek. První bylo zhruba 10 let dozadu na rušné brněnské ulici, byla jsem oblečená v latexových šatech a v té době nebylo vůbec obvyklé nosit takový materiál na veřejnosti. Reakce lidí byly překvapivě příjemné. Druhé bylo v ateliéru, fotila jsem ve fetish balerínkách a asistent mě mezi jednotlivými fotkami pomáhal stát pomocí tyče od smetáku.

2) Většina tvých fotek se zaměřuje na materiály ze světa fetishe. Jak začala tvá vášeň pro tyto jedinečné materiály? Lákaly tě již od počátku nebo jsi se k nim dostala postupně?

Lucy: Já začala s focením právě díky latexu. Když mi bylo 21, zkusila jsem poprvé navštívit sexshop a zaujaly mě jedny latexové šaty ve výprodeji. Koupila jsem je, oblékla... a byla to taková láska na první oblečení. Nu a protože jsem v tomto materiálu chtěla trávit času víc, začala jsem hledat možnosti focení. Ze všech fetish materiálů je pro mě právě latex úplná špička. Zbožňuju mít na sobě tento materiál, který je považován za druhou kůži. Navíc neskutečně moc miluju jeho vůni! Když přijdu z akce, svleču kostým, ani nejdu do sprchy (sprchuji se vždy předtím), abych mohla celou noc cítit jeho vůni ze své kůže. Ta je díky latexu mimojiné i příjemně hladká.

3) V nedávné době jsi měla focení s modelkou Devine Denise, která je tváří letošní Freak Show. Plánujete spolupráci i do budoucna?

Lucy: Naughty Kitty (překl. nemravné kotě), jak jí říkám, je moje přítelkyně ještě z dob, než se stala modelkou. Z malé části si připisuji podíl na tom, že s „modelkováním“ začala, jelikož jsem se jí snažila radit a pomáhat a dodávat kuráž. Také se mnou už párkrát i vystupovala. Focení s ní bylo v plánu už nějakou dobu a stálo za to! A ano, další spolupráce jsou rozhodně v plánu. Jak focení, tak vystupování.

4) Tvým idolem je, jak všichni víme, Marilyn Monroe. Čím tě tato modelka, herečka a zpěvačka zaujala a v čem je ti blízká?

Lucy: Její filmy znám od mala a vždycky mě tato Bohyně fascinovala a přitahovala. Miluji na ní téměř všechno. Od jejího vzhledu, přes její ztvárnění rolí, dokonale zvládnutou řeč těla, stylu oblékání (sama chodím v civilu oblečená do módy USA 40 – 50 let). A už je to i pár let, co jsem začala i jako ona vystupovat na akcích a splnila jsem si tak jeden ze svých snů – být aspoň na chvíli Marilyn Monroe.

5) Co na focení považuješ za nejtěžší nebo nejvíce vyčerpávající?

Lucy: Paradoxně nejvíce vyčerpávající mi nepřijdou ani tak ty focení jako spíš vysvětlování lidem co nikdy nefotili, že být modelka popř. fotograf není žádná legrace bez námahy. Nejednou jsem se totiž setkala s názorem, že modelky se prostě na pár minut postaví před foťák a (teď cituji) nechají se cvakat a stejně tak, že fotograf je jen člověk co si vezme do ruky foťák a cvaká. Kéž by! Na obou stranách objektivu je to docela tělocvik. Dovolím si uvést příklad z jednoho focení se Slaughterem. Schválně ať se do toho čtenáři zkusí vžít: Jste v ateliéru a fotograf vám říká... „Lehni si, pokrč kolena, nadzvedni a stáhni zadek, zatáhni břicho, prohni se v zádech, neopírej se o ruce, natoč hlavu a zakloň ji. Vydrrrrrž! Super! A teď se tvař sexy!“ Jste v absolutně nepřirozené poloze na tvrdé zemi, během chvíle vás bolí úplně všechno, víte že tak musíte setrvat ještě několik dalších minut a máte vypadat jako že si to hrozně užíváte (smích). Od doby co jsem s focením začala, strávila jsem samozřejmě i hodiny času před zrcadlem, kde jsem si zkoušela výrazy a různé pózy, protože když se sami vidíte, tak víte co vám lichotí a hlavně – fotograf není ten kdo má pořád myslet za vás. Správné modelky nejsou panenky, které si fotograf vždy nastaví a natvaruje jak chce - iniciativa je důležitá.

6) Postavy, do kterých se stylizuješ jsou z mnoha světů. Star Wars, World of WarCraft, DC Comics a je jich spousta dalších. Je to tvůj výběr nebo nápady fotografů? Případně se ještě optám, které univerzum máš nejradši?

Lucy: Dovoluji si sama sebe nazývat geek girl. Dlouhé roky jsem prodávala videohry a jsem filmový maniak. Výběr je vždy můj. Za tu dobu co fotím už jsem si navíc i vybudovala jisté návyky a nefotila bych z principu něco na příkaz (že by mi nadiktovali jakou postavu mám ztvárnit). Protože kdyby mi postava do které se mám vtělit nebyla blízká, nemohla bych se do ní vcítit. Neoblékám se totiž do kostýmů. Oblékám se do každé postavy. Používá se pro to výraz cosplay (zkrácenina z anglických slov „costume“ - kostým a „play“ - hrát). A které univerzum mám nejradši? Z každého něco. Nemůžu vybrat jen jedno. Jediné, co dodám, po zmínce Star Wars – tak tam miluji pouze a jen temnou stranu.

7) Je nějaká postava kterou jsi zatím neměla možnost ztvárnit, do níž by ses ráda vtělila?

Lucy: Jeden z mých největších snů je ženská verze postavy mého oblíbence z World of WarCraft – Illidan Stormrage a Loki (filmový – opět ženská verze). Určitě by se našla ještě spousta dalších, ale toto jsou asi tak nejvysněnější postavy.

8) Focení bývá časově náročné, máš čas i na jiné koníčky a záliby, a pokud ano jaké to jsou?

Lucy: Teď toho času mám trochu víc, protože jsem nedávno podala výpověď z práce a moje prozatímní pracovní pozice není tak moc časově vytěžující, takže si můžu užívat toho na co nebylo donedávna tolik času. Na prvním místě pro mě jsou a vždy budou moje adoptované tři kočičky. A záliby jako takové? Sledování filmů a seriálů, čtení knih, hraní videoher, vymyšlení designů dalších mých kostýmů + vystoupeních a v neposlední řadě spánek.

9) S přáteli jsi nafotila cosplay kalendář jehož výtěžek jde na spolek Opuštěné kočičí tlapky. Můžeš mi říci jak tento nápad vznikl a kolik se tímto způsobem již podařilo spolku přispět?

Lucy: S kamarádkou jsme založily na FB stránku „Super CATural“ se záměrem pomáhat kočičkám, protože jsme obě klasické crazy cat ladies a nápad s kalendářem na sebe nenechal dlouho čekat. Každou chvíli jsem viděla charitativní kalendáře, tak jsem si řekla, že to je fajn, ale vymyslet nějaký, jaký tu ještě nebyl a oslovil by více skupin lidí včetně mladších a pak mě napadlo právě téma „Cosplayers & Cats“. Říkám o něm, že to je takové moje dítě, protože od nápadu, shánění cosplayerů, přes realizaci až po tisk nám to trvalo 9 měsíců. Podařilo se nám sehnat i sponzory na zaplacení tisku, takže 100% částky z každého prodaného kusu šlo/jde Opuštěným kočičím tlapkám. Vzhledem k tomu, že se kalendář prodával na několika místech a ještě stále prodává, nejsem si úplně jistá částkou, protože občas jdou penízky přímo na účet spolku OKT. Odhadem už to ale mohlo být klidně přes 50.000 Kč. A malý dodatek - nebyla bych to já, kdybych si tam jednu stránku neobsadila. V latexových šatech od LatexVogue jako Morticia Addams - Miss Červen. Ale všechny fotky cosplayerů s kočičkami jsou povedené.

10) Je nějaké přání které by sis chtěla splnit?

Lucy: Je jich pár. Takhle narychlo mě napadá zajet si na dovolenou do Japonska, mít takový příjem, abych mohla víc pomáhat kočičkám a dost peněz (nebo sponzora) na víc latexových cosplay kostýmů, abych mohla víc fotit/točit videa a mít zajímavé zakázky na vystoupení a focení.


A nějaká slova na závěr pro naše čtenáře?

Lucy: Určitě! Vytáhněte svoje oblíbené outfity a doražte! Společně vytvoříme skvělou atmosféru a párty, na kterou budeme moci ještě dlouho vzpomínat! Těším se na vás!

Děkuji ti za zodpovězení otázek, těším se na událost a doufám že si s tvou pomocí akci náležitě užijeme!


Freak Show 2023 se blíží!

I tento rok se bude brněnská Melodka lesknout latexem a ve vzduchu bude cítit žhavá nestoudnost. Čekají vás nevázané shibari vystoupení, neo-burlesque show i tradiční BDSM koutek pro všechny, kteří rádi zlobí.

O vaše uši se postará bohatý zástup DJs, kteří budou z repráků valit rytmy dark electra, dance, rave i syrového industrialu. Rozhodně je na co se těšit!

Freak Show - Friday | Brno 2023

Označ se na stránce události Freak Show - Friday | Brno 2023 nebo sleduj obscurefreaks.cz a buď v obraze o všech novinkách.

Některé vystupující můžeš znát ze starších ročníků nebo našich rozhovorů. Třeba rozvernou dvojici Kinkyloove, spankera a riggera Frydazze nebo Aoki Gaharu, která minulý ročník obohatila večer svojí self suspension show.